Gabriela Lisius laureatką plebiscytu KOBIETA SUKCESU 2016

Poniedziałek, 11 Kwiecień 2016
Małe Trójmiasto

W niedzielne popołudnie w historycznym Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Kobieta Sukcesu”. Wśród laureatek znalazła się Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. Ideą plebiscytu, organizowanego od ponad dwudziestu lat, jest wyróżnienie i nagrodzenie kobiet, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

W tegorocznej, 21. edycji konkursu, statuetkami i dyplomami uhonorowanych zostało 10 pań z województwa pomorskiego za osiągnięcia zawodowe oraz działalność społeczną. Dodatkowo dwie panie otrzymały specjalne wyróżnienia za okres dwudziestolecia. Nagrody laureatkom wręczyła Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Jestem dumna, że mogłam znaleźć się w gronie tak wyjątkowych kobiet – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – To miłe kiedy człowiek jest doceniany za to co robi, a jeszcze milej kiedy zauważają to inni. Jednak ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie przyjaciół i rodziny, którym bardzo serdecznie w dniu dzisiejszym dziękuję.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatu wejherowskiego: Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel oraz Nieetatowy Członek Zarządu Kazimierz Bistroń.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny.

Plebiscyt „Kobieta Sukcesu” to konkurs organizowany od 1995 r., w którym wyróżniane są kobiety za działalność we wszystkich dziedzinach życia, od biznesu, kultury, polityki, aż po naukę, sport i działalność społeczną. Organizatorem Plebiscytu jest Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego, a patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Gabriela Lisius – z samorządem powiatowym związana jest od początku jego funkcjonowania tj. od 1998 r. W latach 2000-2002 była Etatowym Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za przeprowadzenie reformy oświaty w szkołach ponadgimnazjalnych. W latach 2002-2006 pełniła funkcję Wicestarosty odpowiadając za sprawy oświaty, zdrowia, opieki społecznej i kultury. W 2010 r. ponownie powierzono jej funkcję Etatowego Członka Zarządu. Tym razem nadzorowała pracę takich wydziałów jak gospodarki nieruchomościami, architektury i budownictwa, ochrony środowiska i geodezji. Od 1 grudnia 2014 r. pełni funkcję Starosty Wejherowskiego.
Od lat znajduje czas na pracę społeczną. Od 2001 r. jest członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża, a od 2007 r. pełni funkcję prezesa oddziału wejherowskiego. Od 2002 r. należy do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Za działalność społeczną została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020