Gryf bez szans

Niedziela, 23 Wrzesień 2012
Wejherowo

W sobotę o godz. 16.00 lider rozgrywek Bytovia Bytów podejmowała WKS Gryf ORLEX Wejherowo. Gospodarze nie pozostawili na podopiecznych Grzegorza Nicińskiego złudzeń kto jest lepszy. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Obie drużyny rozpoczęły mecz dość odważnie. Swoją pierwszą sytuację strzelecką mieli żólto-czarni, a dkładniej Piotr Kołc, który uderzał na bramkę Macieja Gostomskiego z dystansu. Kilka minut później przed sytuację znaleźli się gospodarze. Z rzutu wolnego uderzał Wojciech Pięta, jednak futbolówkę pewnie złapał Adam Duda. Bytowianie zdobyli prowadzenie w 14 minucie po strzale Roberta Hirsza. Trzy minuty później mogło być już 2:0, jednak wostatnim momencie został zablokowany strzał Dawida Ambroziaka. Bytovia nie zwalniała tempa, a wręcz nabierała rozmachu. Piłkarze Waldemara Walkusza rozocohcili się i zaczęli oddawać kolejne strzały na bramkę Dudy. Zdobycie kolejnej bramki wisiało w powietrzu. Druga bramka padła w 32 minucie meczu, po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Marcina Kajca. Gryfici nie zdążyli otrząsnąć się ze straconej bramki, a już gospodarze zdołali zdobyć kolejną.

Taki obrot sytuacji zmusił Gryfitów do bardziej ofensywnej gry. Przełożyło się to na kilka groźnych akcji piłkarzy z Wejherowa. W 54 minucie uderzał Łukasz Pietroń, kilka minut później Gostmoskiego próbował pokonać Gicewicz. Gra jednak cały czas toczyła się pod dyktando Bytovii. Kolejna bramka dla gospodarzy padła w 70 minucie. Hirsz z bliskiej odległości pokonał Dudę. Gryfitom mimo kilku sytuacji nie udało się strzelić honorowego gola.

Bytovia Bytów - WKS Gryf ORLEX Wejherowo 4:0