Gryf Wejherowo pokonał Polonie Bytom 3:1

Poniedziałek, 17 Marzec 2014
Wejherowo

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej II ligi zachodniej wejherowianie zmierzyli się z trudnym zespołem Polonii Bytom. Żółto-czarni rozegrali bardzo dobry mecz i na własnej murawie pokonali swoich rywali 3:1.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy od pierwszych minut odważnie ruszyli do ataku. Po kilku nieudanych akcjach podopiecznym Grzegorza Kurdzieli udało się pokonać wejherowskiego bramkarza. W 19 minucie meczu do siatki gryfitów trafił Lechowski. Na szczęście strata bramki pobudziła żółto-czarnych, którzy ruszyli do odrabiania straty. W 40 minucie spotkania wejherowianie byli bliscy wyrównania, niestety ofiarna interwencja gości uratowała Polonię. Cztery minuty później dzięki dobitce Rafała Siemaszki gryfici doprowadzili do remisu. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie meczu to podopieczni Grzegorza Nicińskiego byli stroną atakującą. Co szybko, bo już w 51 minucie meczu owocowało zdobyciem kolejnej bramki. Po dobry podaniu Siemaszki piłkę w siatce gości umieścił Kusiak. W końcówce spotkania wejherowianom udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Po rzucie wolnym dezorganizację w szykach obronnych Polonii Bytom wykorzystał Paweł Brzuzy, który przebiegł z piłką całe boisko i pokonał Solińskiego, ustalając wynik spotkania na 3:1.

• Ten mecz był dla nas bardzo ważny, jeśli chcemy nadal liczyć się w walce o utrzymanie. Naprawdę duże brawa dla chłopaków, że przy wyniku 0:1 podnieśli się i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania i cały czas dążyli do zdobywania kolejnych goli. Stworzyliśmy monolit i to napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. - powiedział po meczu Grzegorz Niciński, trenere wejherowskiego zespołu.

Gryf Wejherowo 3:1 Polonia Bytom
0-1 Marcin Lachowski (19')
1-1 Rafał Siemaszko (44')
2-1 Jacek Kusiak (51')
3-1 Paweł Brzuzy (90')