II Turniej eliminacyjny Kibol Cup 2012

Poniedziałek, 20 Luty 2012
Reda

W minioną sobotę (18.02.2012r.) na hali ZS1 w Redzie odbył się drugi turniej eliminacyjny Kibol Cup 2012. Do zawodów zgłosiło się 16 drużyn, które podzielone zostały na 4 grupy.

Zobacz również: Politechnika bez szans w starciu z Tytanami

Po rozgrywkach grupowych wykrystalizowali nam się pierwsi faworyci. Poziom zawodów był bardzo wysoki, mecze zacięte, fakt ten na pewno cieszy organizatorów, gdyż z roku na rok turniej jest co raz bardziej rozpoznawalny w środowisku piłkarskim.

Celtic, Wodomex, KKS Pogórze, JR Pogórze to ekipy które w rozgrywkach grupowych pokazywały na prawdę ładny futbol. Do ćwierćfinałów awansowali również młodzi i waleczni zawodnicy UKS Jedynka Reda 1995, Błyskawica Reda Rekowo,Rydlex.pl oraz MOKSiR.

Zobacz również: Gryf przegrał z Flotą

Nie od dziś wiadomo, że turnieje halowe rządzą się własnymi prawami. Niespodziewanie dobrze w fazie pucharowej zaprezentowała się drużyna Radka Klatt - MOKSiR. Po ciężkim boju wyeliminowali oni mocną drużynę UKS Jedynki Reda 1995 po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry 0:0). W innych spotkaniach obyło się bez niespodzianek, awans uzyskali Wodomex, Celtic i KKS Pogórze.

W pierwszym meczu półfinałowym Wodomex podejmował "dzikiego konia" zawodów Redzki MOKSiR. Zawodnicy Wodomexu głównie reprezentujący drużyny juniorskie Arki Gdynia prowadzili grę przez całe spotkanie. Akcje były klarowne ale na posterunku zawsze był Artur Zarecki. Jedna akcja MOKSiR-u i strzał z rzutu wolnego dał prowadzenie, którego zawodnicy nie oddali już do końca spotkania. W drugim półfinale po zaciętym meczu Celtic uległ po rzutach karnych KKS Pogórze (w regulaminowym czasie gry 0:0)

Zobacz również: Orkan przegrał z Arką

W spotkaniu o III miejsce Wodomex z kapitanem Łukaszem Kwaśnikiem pokonał starszych kolegów z Celticu 2:0. Natomiast w finale również po emocjach MOKSiR pokonuje KKS Pogórze 1:0. Bramkę na wagę wygranej strzelił Dawid Ruchniewicz.

Najlepszym zawodnikiem został uznany Marek Kwaśnik z KKS Pogórze, natomiast najlepszym bramkarzem został Artur Zarecki z MOKSiR Reda. Zwycięzcy uzyskali awans do powiatowego turnieju Kibol Cup 2012.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020