Jacek Gafka: Piję również Actimela

Poniedziałek, 7 Maj 2012
Wejherowo

Już po opublikowaniu artykułu "Czy psychodrinki nie wyniszczą radnego Gafki" otrzymaliśmy odpowiedź od samego bohatera tekstu, którego poprosiliśmy o ustosunkowanie się do kwestii spożywania tzw. psychodrinków. Oto treść listu:

"Dziękuję Panu Redaktorowi za możliwość zabrania głosu w sprawie, która może tyczyć się również mojej osoby, co niestety nie było do tej pory stałą praktyką także w tekstach zamieszczanych na portalu "Małe Trójmiasto", w których treści poruszano m.in. moją działalność.

Rzeczywiście na ostatniej sesji Rady Miasta w parze z moją codzienną dawką Actimela (zawierającego l. casei defensis) spożyłem również red bulla, jak robię to od czasu do czasu np. właśnie na dłuższych spotkaniach czy posiedzeniach. Linkowany w Pańskim mailu artykuł na portalu "Nadmorski.pl" oczywiście czytałem. Na samym początku zawiera on zdanie "[…] dla osób zdrowych [spożywanie napojów energetycznych- dod.] nie wiąże się z  żadnym ryzykiem". I to oczywista prawda. Rzecz jasna nie mam powodów czynić tajemnicy z faktu, iż jestem osobą w pełni zdrową, w związku z czym przy wyczerpujących zajęciach (a do takich na pewno należą obrady Rady Miasta, podczas których pracuję i jestem aktywny) oprócz rzeczonego actimela, piję również kawę czy red bulla. Co do tez zawartych w artykule, oczywiście każdy na podstawie oceny swojego stanu zdrowia indywidualnie powinien podejmować decyzję czy spożywanie napoju energetycznego pomaga jego organizmowi czy nie. Pamiętać należy o wszystkich składnikach napoju energetycznego (i tych pochodzenia naturalnego, jak również o pozostałych) i nigdy nie przesadzać z częstotliwością jego spożywania. W tym przypadku, podobnie jak we wielu innych dziedzinach życia, metoda "złotego środka" okazuje się być najlepszą".

Jacek Gafka

Radny Miasta Wejherowa

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020