Jak opłacalnie sprzedać zadłużone mieszkanie?

Wtorek, 2 Sierpień 2016
Małe Trójmiasto

Sprzedaż zadłużonego mieszania nie jest łatwa. Kupujący boją się wielu formalności, a firmy często nie oferują kwot satysfakcjonujących sprzedawcę. Jak najlepiej zbyć nieruchomość z kredytem?

Czy można wymienić mieszkanie z kredytem na nową nieruchomość?

Niestabilna sytuacja na rynku mieszkaniowym i zmienny kurs franka sprawiły, że wśród ofert sprzedaży pojawia się coraz więcej zadłużonych domów i mieszkań. Ich ceny często są o wiele niższe od tych, które trzeba zapłacić za nieruchomości nieobciążone zobowiązaniami. Wielu właścicieli zadłużonych nieruchomości postanawia się ich pozbyć, tak aby z czystym kontem móc zaciągnąć nowy kredyt, pozwalający na zakup innej nieruchomości. Czy jest to możliwe? Tak, pod warunkiem zawarcia odpowiedniej umowy z kupującym. Wystarczy, że część należności za mieszkanie trafi na konto sprzedającego, a pozostała kwota zostanie przekazana na poczet spłaty kredytu. Dzięki temu z księgi wieczystej zostanie wykreślona hipoteka, a nabywca po jej wygaśnięciu bez problemu będzie mógł zaciągnąć kolejny kredyt.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Zadłużone mieszkania bardzo długo nie znajdują nabywców. Niestety, nie wszyscy sprzedający mogą w nieskończoność czekać na to, aż pojawi się kupiec. Często sytuacja wymaga szybkiego zbycia nieruchomości. W takich przypadkach nieocenione stają się firmy specjalizujące się w handlu nieruchomościami. Pośrednicy nabywają nie tylko zadłużone nieruchomości, ale także mieszkania do kapitalnego remontu oraz takie z problemami natury prawnej.

- Sprzedaż mieszkania lub domu z HZDK to minimum formalności. Przebieg całej transakcji zwykle udaje się zamknąć zaledwie w ciągu kilku dni. Wszystko jest naprawdę proste. – uspokaja Tomasz Szymkowiak, prezes spółki HZDK z Gdyni. Najpierw rozmawiamy z klientem przez telefon – jest to wstępna weryfikacja lokalu. Następnie przeprowadzana jest wizja lokalna, po której szybko podejmujemy decyzję o zakupie. Jeśli klientowi odpowiadają proponowane warunki, w bardzo krótkim czasie możemy podpisać akt notarialny i przekazać gotówkę uzyskaną ze sprzedaży. – wyjaśnia.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020