Jak się przygotować do lotu?

Wtorek, 21 Lipiec 2015
Duże Trójmiasto

Wyjazd na wakacje, podróż służbowa i pierwszy lot samolotem. Jesteśmy przestraszeni i nie wiemy co nas czeka. Nie ma powodu do niepokoju, latanie jest bardzo przyjemne, trzeba się tylko do lotu odpowiednio przygotować.

Cudowna słoneczna pogoda, idealnie błękitna woda, cudowna plaża, palmy i odpoczynek. To wymarzone wakacje za granicą. Jednak za czym znajdziemy się wiele tysięcy kilometrów od naszego domu, zostaje jedna drobnostka, a mianowicie lot samolotem. Ten kto nigdy nie podróżował samolotem, na pewno odczuwa przed podróżą niewielki dyskomfort. Niestety prawda jest taka, że podróż samolotem u wielu z nas wzbudza lek. Często dlatego, że nie wiemy co nas czeka i jak się do tego przygotować. Nie wiemy co nam wolno, a co nie , jak się przygotować na taki lot i jak to wszystko będzie wyglądało. Nie ma co się jednak na zapas martwić. Jak mówi stare powiedzenie „strach ma wielkie oczy”. Dlatego warto zapoznać się wcześniej z zasadami panującymi na lotnisku, na pewno ułatwi nam to przygotowanie do podróży i zmniejszy nasz stres.

Przygotowanie to podstawa

Do lotu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim czas. Pamiętaj, że na lotnisko należy się odpowiednio wcześniej stawić, nie można przychodzić tuż przed lotem. Pamiętaj, że czeka cię jeszcze odprawa biletowo-bagażowa, która też trwa jakiś czas. Najlepiej jest przyjechać na lotnisko wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego pośpiechu i stresu. Należy także przygotować sobie wszystkie niezbędne dokumenty i umieścić je w miejscu bezpiecznym, ale dla nas łatwo dostępnym. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą dokumenty tożsamości, dowód osobisty jeśli będziemy poruszać się w strefie Schengen lub paszport oraz bilety lotnicze. Obecnie na wiele lotów mamy już bilety elektroniczne, które drukujemy sobie i zabieramy ze sobą na lotnisko. Bardzo ważnym elementem jest także bagaż, na stronach Internetowych lotnisk możemy dowiedzieć się co można do bagażu zabierać a czego nie. Szczególnie ważny jest tutaj bagaż podręczny, który zabieramy ze sobą do samolotu. Pamiętajmy także o tym, że nie wszędzie możemy ze sobą zabrać jedzenie, natomiast płyny tylko w ilości do 100 ml. Dlatego lepiej napoje kupować w strefie wolnocłowej już po odprawie. Będąc na lotnisku musisz znaleźć swoją odprawę biletową, dlatego warto słuchać komunikatów, można też udać się do informacji.

Czym na lotnisko?

Często problemem jest dostanie się na lotnisko. Zazwyczaj mieszkamy w dość dużej odległości od miasta, w którym znajduje się lotnisko. Jeśli zamierzamy jechać własnym samochodem, warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce parkingowe na lotniskowym parkingu. Jeśli dokonamy rezerwacji na dłuższy czas, za pomocą strony Internetowej parkingu, możemy liczyć na przystępną cenę. Poza tym będziemy mieć pewność, że znajdziemy miejsce parkingowe, a nasz samochód będzie bezpieczny. (cytat: http://modlinparking.pl/) . Każdy kto pierwszy raz leci samolotem przeżywa pewien stres. Jednak jeśli się odpowiednio przygotujemy do lotu, możemy zmniejszyć stres do minimum i cieszyć się lotem.  

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020