Jak sprzedać mieszkanie z kredytem

Czwartek, 26 Luty 2015
Gdynia

Sprzedać można każdy lokal obciążony kredytem hipotecznym. Wystarczy znaleźć tylko kupca oraz spełnić kilka warunków, aby skutecznie i zgodnie z prawem spieniężyć taką nieruchomość. W tym artykule podpowiemy kilka istotnych rzeczy, które znacznie ułatwią sprzedaż zadłużonego mieszkania. 

Dlaczego sprzedaje się zadłużone mieszkania i kto je kupuje

Wśród zadłużonych mieszkań przeznaczonych do sprzedaży znajdujących się na rynku nieruchomości, duży odsetek należy do tych obciążonych kredytem hipotecznym. Zazwyczaj sprzedawane są przez osoby, które nie potrafią udźwignąć wysokich, długoterminowych zobowiązań finansowych.  

Jak rozwiązać problem z zadłużonym mieszkaniem w sposób, który pozwoli ustrzec się od popadania w coraz większe długi? 

Jeśli nie stać Cię na spłatę kredytu – sprzedaj mieszkanie! W ten sposób szybko wydobędziesz się ze spirali długów, zobowiązań oraz zagrożenia licytacją komorniczą. – radzi Tomasz Szymkowiak – prezes trójmiejskiej spółki HZDK specjalizującej się w kupnie zadłużonych mieszkań.

Kilka kroków do sprzedaży mieszkania z długiem

Jak sprzedaż zadłużone mieszkanie w sposób, który będzie w pełni profesjonalny, zgodny z prawem i zabezpieczy interesy sprzedającego?

Warto w takim wypadku zwrócić się do HZDK Grupy Inwestycyjnej, która w z jednej strony niezwykle profesjonalnie, z drugiej strony stosunkowo szybko podejmie decyzję o przejęciu proponowanej nieruchomości. – dodaje Tomasz Szymkowiak

Ta grupa inwestycyjna skupuje między innymi nieruchomości obciążone kredytem hipotecznym. Jak realizowane są transakcje? Przede wszystkim na sprzedaż wymagana jest zgoda banku, w którym zaciągnięto kredyt hipoteczny. Połączona jest ona ze zgodą na wcześniejszą spłatę kredytu oraz oświadczeniem banku, w którym zgadza się on na wykreślenie hipoteki. Do zakończenia transakcji wymagane jest także zaświadczeni o kwocie, jaka pozostała do spłaty oraz numer rachunku, na który na wpływają raty spłacające kredyt. 

W efekcie, po sprzedaży nieruchomości, część otrzymanych środków od razu jest oddawana na rzecz banku, co jednoznacznie zamyka sprawę kredytu hipotecznego. Druga część przekazywana jest sprzedającym.

Zaletą naszej firmy jest fakt, że HZDK zawsze płaci gotówką. – przypomina prezes Szymkowiak. - Co więcej, proces kupna – sprzedaży, realizowany przez tę grupę inwestycyjną, jest skrócony do minimum i trwa znacznie krócej, niż w innych instytucjach specjalizujących się w odkupowaniu zadłużonych mieszkań

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020