Jak urozmaicić trening siłowy?

Piątek, 12 Sierpień 2016
Wejherowo

Czy wzmacnianie siły mięśni to tylko żmudne powtarzanie ciągle tych samych serii na siłowni? Nie. Trenerzy zalecają, aby trening był urozmaicony, tak aby pomagał w równomiernej rozbudowie różnych partii ciała. Oto kilka pomysłów na to, jak wzbogacić ćwiczenia i szybko osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Wypróbuj trening obwodowy

Codzienne wykonywanie serii tych samych ćwiczeń jest nie tylko ciężkie, ale i nużące. Ciekawą odmianą od nich może stać się trening obwodowy, polegający na zmienianiu sprzętu co kilka lub kilkanaście powtórzeń, które trwają zwykle nie dłużej niż minutę. Wybierz się na siłownię oferującą ten rodzaj ćwiczeń i trenuj w grupie. Warto wiedzieć, że częste przechodzenie z przyrządu na przyrząd wzbogaca trening o elementy cardio, które wymuszają wzmożoną pracę mięśni.

- Ciekawą odmianą od klasycznych treningów siłowych mogą być zajęcia Power Pump. Polegają one na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń ze sztangami o obciążeniu od 1 do 18 kg. – radzi Maria Tarasiuk, manager Tiger Gym w Wejherowie – Zajęcia te odbywają się kilka razy w tygodniu w klubach Tiger Gym w całym Trójmieście.

Ćwicz w grupie

Brak Ci motywacji? Zniechęcenie do treningów to jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń. W przypadku rzeźbienia sylwetki bardzo ważna jest regularność. Ćwiczenia podejmowane raz na kilka dni nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, nawet pomimo tego, że będą intensywne, a Ty będziesz wspierać się odżywkami. Aby zdopingować się do codziennej aktywności, zaproś do ćwiczeń przyjaciół. Razem będzie wam łatwiej wytrwać w podjętych postanowieniach i osiągnąć wyznaczone cele.

- Dla osób, które nie lubią przewidywalnych ćwiczeń dobrym rozwiązaniem będzie CrossFit. Jest to połączenie treningu siłowego i kondycyjnego, wzmacniające realną masę i siłę mięśni. – mówi Krzysztof Ogrodowczyk, trener personalny w klubie Tiger Gym Wejher Park – Trening jest bardzo intensywny, a pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami nie robi się przerw. To właśnie temu CrossFit zawdzięcza swoją skuteczność.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020