Jak wybrać odpowiedni materac?

Piątek, 27 Wrzesień 2019
Gdańsk

Materac, z którego codziennie korzystamy, ma wpływ nie tylko na komfort naszego snu, ale także na codzienne funkcjonowanie, a także na kondycję naszego kręgosłupa. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup nowego materaca, dobrze zastanówmy się, który rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, podczas wybierania materaca.

Każdy, kto doświadczył spania na małym łóżku wyposażonym w niewygodny materac, wie jak bardzo negatywnie, może to wpłynąć na ogólną kondycję organizmu oraz nastrój. Dlatego przed zakupem nowego materaca do sypialni trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, bez których rozważenia, możemy narazić się na całe lata bólu pleców i złej jakości snu. Na jakie czynniki koniecznie musimy zwrócić uwagę?

Twardość ma znaczenie

Twardość materaca powinna być dostosowana do naszych indywidualnych preferencji. Wiele zależy od gustu, jednak powinniśmy też wziąć pod uwagę potrzeby naszego organizmu. Zbyt miękki materac nie podtrzymuje określonych partii ciała w sposób, w jaki powinien to robić. Może to skutkować odczuwalnym na co dzień bólem pleców, sztywnieniem karku czy łupaniem w krzyżu. Z kolei zbyt twarde materace sprawiają, że ciało nie dostosowuje się do nich w odpowiednim stopniu - to również wpływa na dyskomfort snu i codzienną kondycję.

Niestety, na wybór odpowiedniego materaca wpływa także nasza waga. Im osoba cięższa osoba, tym twardszy materac powinna wybrać. Najczęściej ludziom ważącym do 80 kilogramów zaleca się materace o twardości H2. Tym, które nie osiągnęły jeszcze stu kilogramów H3, natomiast cięższym poleca się twardość H4. Zbyt ciężka osoba długotrwale użytkująca niedostosowany do niej twardością materac nie tylko naraża siebie na dyskomfort, ale także może spowodować uszkodzenie materaca. 

Odpowiedni rodzaj materaca to klucz do komfortowego snu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Możemy wybierać pośród klasycznych modeli oraz wersji bardziej ekstrawaganckich, takich jak materace wodne. Skąd jednak wiedzieć, który materac sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku?

Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie powinny rozważyć kupno materaca piankowego. Są one uniwersalne i trwałe, a na dodatek zawierają właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Dodatkowo doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Do wyboru mamy także materace kieszeniowe, które charakteryzują się tym, że użyte w nich sprężyny schowane są w specjalnych "kieszeniach". Nie ma więc mowy o tym, że z czasem sprężyny materaca zaczną wystawać z materiału, a on sam zacznie się odkształcać.

Dobrym rozwiązaniem może być połączenie materaca piankowego i kieszeniowego. Zapewnia od odpowiednią wentylację, jest trwały i często występuje w wersji dwustronnej. Warto także zadbać o to, aby w materacu znajdował się wkład kokosowy. Pełni on funkcje antyalergiczne i znacząco usztywnia konstrukcję materaca. 

Komfort snu jest kluczowy dla naszego codziennego funkcjonowania, dlatego warto zainwestować w dobry materac. Kluczowa jest odpowiednia twardość oraz rodzaj dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020