Jaki lokalizator GPS dla dziecka?

Środa, 26 Kwiecień 2017
Małe Trójmiasto

Rodzice coraz chętniej sięgają po lokalizatory GPS, aby chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami. Zagrożenia te są różne w zależności od wieku naszej pociechy. Urządzenia lokalizujące są bardzo pomocne w wielu sytuacjach. W jakich dokładnie? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule, podpowiadamy również, na jakie modele lokalizatorów warto zwrócić uwagę.

Małe dzieci i ich lokalizacja

Niewielu rodziców może sobie pozwolić na to, by ktoś z rodziny został z dzieckiem w domu aż do momentu pójścia do przedszkola. Trudno też jest dostać miejsce w żłobku. Z tych względów bardzo często wybór pada na nianię, która ma dbać o szkraba pod naszą nieobecność.

Jak jednak sprawdzić, czy wyznaczony przez nas harmonogram dnia jest realizowany? Możemy sięgnąć po lokalizator GPS w maskotce. Dzięki raportom SMS i na witrynę internetową bez problemu będziemy mogli sprawdzić, gdzie jest nasze dziecko. Sprawdzimy również, gdzie dziecko było na spacerze, a także jak długo. W razie potrzeby jest również możliwość nasłuchiwania otoczenia, sprawdzimy zatem, czy opiekunka odnosi się do naszego dziecka w odpowiedni sposób.

Urządzenie takie kosztuje około 600 złotych. Wyposażone jest w czujnik ruchu, który wprowadza lokalizator w tryb uśpienia, jeśli w ciągu 2 minut nie zostanie wykryta zmiana położenia. Naładowana bateria w takim trybie wystarczy na 5-6 dni pracy.

Tak długi okres czuwania sprawia, że lokalizator GPS może być użyty też wówczas, gdy rodzice już nie są w związku. Najczęściej opiekę sprawuje wtedy jeden rodzic, a drugi ma możliwość odwiedzania dziecka. Za pomocą urządzenia lokalizującego można zatem sprawdzić, czy podczas takich spotkań dziecko nie jest zabierane w niewłaściwe miejsca lub czy ma należytą opiekę.

Lokalizator GPS dla nastolatka

W miarę dorastania dzieci chcą ograniczyć stopień kontroli przez rodziców. Tym natomiast jest ciężko pogodzić się z taką sytuacją. Można natomiast doprowadzić do zgody. Na przykład w zamian za pewne dojrzałe zachowania nastolatków ich rodzice pozwalają im na więcej swobody.

W przypadku starszych pociech możemy sięgnąć po inne modele urządzeń, dostępne są one na stronie https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-osob-c-9_37.html. Lokalizatory osób ukryte w zegarku na rękę mogą się w tym przypadku sprawdzić idealnie. Kamuflaż bowiem sprawia, że rówieśnicy nie odkryją prawdziwej funkcji urządzenia.

Lokalizator GPS w zegarku na rękę ma funkcję smartwatcha. Gdy jest połączony przez bluetooth z telefonem pozwala na przeprowadzenie rozmów bezpośrednio z poziomu menu zegarka. Urządzenie ma kartę SIM, gdy wykonamy połączenie na jej numer, to będziemy mogli przeprowadzić nasłuch otoczenia na żywo. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w przycisk alarmowy. Jego naciśnięcie powoduje wykonanie szybkiego połączenia ze wskazanym numerem (najlepiej ustawić 112 lub inny alarmowy).

Urządzenie lokalizujące ukryte w zegarku na rękę kupimy za około 600 złotych, więc ceny są tutaj podobne. Pełna bateria pozwala na wysyłanie 10 raportów o położeniu dziennie przez 4 dni. Przy czym oczywiście dziecko korzysta z pozostałych funkcji lokalizatora. Gdy GPS jest wyłączony, to urządzenie może pracować na jednym ładowaniu do 5 dni. Możemy zatem ustalić z dzieckiem, że w czasie wyjść ze znajomymi nadajnik lokalizujący ma być włączony. Nie ma za to  takiej konieczność, gdy nastolatek jest w szkole lub na zajęciach dodatkowych.

Lokalizacja podczas wyjazdu

Czasem niepokój rodziców mogą budzić pierwsze samodzielne wyjazdy dziecka, na przykład na festiwal muzyczny lub rajd pieszy czy rowerowy. Lokalizator osób może być wówczas przydatny, ponieważ pozwala rodzicom sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Ewentualny wypadek lub uszczerbek na zdrowiu może być szybko zgłoszony służbom ratunkowym, plusem jest również znajomość położenia. W razie kradzieży innego sprzętu (na przykład smartfona) dalej możemy mieć kontakt z dzieckiem, choćby ustawiając odpowiedni numer alarmowy.

Jeśli mamy obawy, co do tego, czy nasze dziecko jest bezpieczne, to nie wahajmy użyć się odpowiednich środków. Im starsza jest nasza latorośl, tym korzystniejsze dla naszych relacji będzie uzgodnienie sposobu kontroli. Ułatwi nam to bezbolesne “opuszczenie gniazda” przez naszego dziecka.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020