Jubileusz satyryka w Gniewinie

Czwartek, 19 Listopad 2009

Tadeusz Drozda, znakomity satyryk, twórca m.in. Kabaretu ELITA, w Gniewinie obchodził jubileusz 40-lecia pracy twórczej. Jego imieniem nazwano salę widowiskowo-kinową w GOTiS.

To nie był pierwszy występ Tadeusza Drozdy w Gniewinie. Ten znakomity i lubiany artysta, m.in. twórca Kabaretu „Elita", znany z telewizyjnych i scenicznych występów także jako dr.Ozda, ma w gminie Gniewino grono nie tylko fanów ale i przyjaciół. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu przygotowano mu Jubileusz 40-lecia pracy twórczej.

- Jestem wzruszony bardzo - przyznał Drozda - że ktoś na to wpadł. Co prawda, spodziewałbym się, że spotka mnie to raczej w miasteczku, w którym się urodziłem, czy na osiedlu, na którym mieszkam, a nie tak daleko, aż w Gniewinie. Ale widać, że przyjaciół znajduje się czasem w zupełnie niespodziewanych miejscach...

Podczas swego występu Tadeusz Drozda pokazał, że nadal bliskie mu jest to wszystko, co aktualnie się dzieje, szczególnie w polityce.

- Patrzcie, jak to wszystko u nas logicznie się układa - mówił. - Wpierw prezydentem był Lech, potem Aleksander, a teraz mamy Lecha Aleksandra! Tak jak w Watykanie: był papież Jan, był Paweł, a potem Jan Paweł!.. Jeszcze trzy lata temu premierem był u nas kaczor, a dziś jest Donald!

W imieniu władz samorządowych gminy Gniewino oraz wszystkich, którzy tłumnie przybyli na spotkanie z satyrykiem, życzenia Jubilatowi złożył wójt Zbigniew Walczak. Kulminacyjnym punktem wieczoru było nadanie imienia Tadeusza Drozdy sali widowiskowo - kinowej w Gminnym Ośrodku Turystyki i Sportu w Gniewinie. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonał sam artysta.

Dodajmy, że Tadeusz Drozda uznany został w 1998 r. za „Najbardziej lubianego i popularnego Polaka" oraz jest jedynym satyrykiem odznaczonym przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za całokształt twórczości.

Tekst: M. Odyniecki

Fot.: D. Majtacz

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020