Karate sportowe dla dzieci od 5 lat

Poniedziałek, 18 Listopad 2013
Wejherowo

Już od ponad dwóch miesięcy, na wejherowskiej arenie sztuk walki z powodzeniem działa sekcja karate sportowego dla dzieci. Młodzi karatecy uczęszczający na treningi prowadzone przez posiadacza czarnego pasa, medalistę mistrzostw świata WFMC w Hagen, instruktora Tomasza Hirsza, powoli wchodzą już w zajęcia dla zawodników średnio zaawansowanych.

  • Dyscyplina utrzymywana na treningach a także duże zaangażowanie dzieci w ćwiczenia, pozwala na wprowadzanie jużśrednio zaawansowanych technik w cykl szkolenia tłumaczy Tomasz Hirsz.

Nie bez znaczenia jest także organizacja samych zajęć.

  • W naszej sekcji staramy się nie iść na ilość zawodników biorących udział w zajęciach ale na jakość ich szkolenia. Tworzenie mniejszych grup pozwala na indywidualizację treningu i osobne podejście do każdego dziecka, co ze względu na ich wiek i etap szkolenia jest niezmiernie ważne - dodaje Hirsz.

Nie znaczy to jednak że klub zamyka nabór nowych dzieci, wręcz przeciwnie. Cały czas zaprasza na zajęcia wszystkie dzieci w wieku już od 5 lat. Mimo że od rozpoczęcia działalności minęło niewiele czasu, adepci sekcji karate już są gotowi do pierwszego w swoim sportowym  życiu egzaminu na 10 stopień uczniowski – biały pas.

Patrząc na duże postępy w przyswajaniu poszczególnych ćwiczeń i technik, wraz z zarządem Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego postanowiłem zorganizować egzamin na stopien wyszkolenia, co dodatkowo wpłynęło na zaangażowanie dzieci w trening.

Treningi i sam egzamin są ogromnym przeżyciem nie tylko dla samych dzieci, ale także dla rodziców którzy dzielnie wspierają swoje pociechy podczas zajęć.

  • Mój syn trenuje karate od samego początku istnienia tej sekcji. Z początku wydawało mi sięże szybko mu się znudzi, jak to dziecku w tym wieku, jednak ku mojemu zdziwieniu po prawie trzech miesiącach, w każdy poniedziałek i środę, jestem poganiany przez własne dziecko żeby nie spóźnić się na trening - tłumaczy jeden z rodziców.

Treningi karate sportowego dla dzieci odbywają się w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr. 2 w Wejherowie, na osiedlu kaszubskim 27 w każdy poniedziałek w godzinach 19:00-20:00 i w środy w godzinach 18:45-19:45.

Wszelkich informacji dotyczących treningów, a także zapisów do sekcji można uzyskać bezpośrednio na treningach, a także pod  numerem telefonu 880 954 160.

Sekcja karate sportowego działa w ramach programu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, mającego na celu promowanie sportu i zdrowej aktywności fizycznej oraz jest zrzeszona w międzynarodowej Federacji sztuk walki World Fightsport and Martial Arts Council.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020