Kierowca miał 1,4 promila we krwi i zasypiał za kierownicą

Poniedziałek, 29 Wrzesień 2014
Wejherowo

W miniona sobotę, 27 września br. około godziny 6:35 dyżurny Straży Miejskiej w Wejherowie otrzymał zgłoszenie od kierowcy MZK, że na środku zatoki autobusowej przy ulicy 10-lutego w Wejherowie stoi od dwóch godzin zaparkowany VW Passat. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, pojazdu tego w zatoce już nie było.

Patrolując miasto, ten sam pojazd zauważyli zaparkowany w innej zatoce autobusowej -vis a vis Filharmonii Kaszubskiej. W pojeździe załączone były światła, a za kierownicą siedział mężczyzna i spał.

Funkcjonariusze obudzili go. W trakcie rozmowy od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Okazało się , wcześniej ten sam kierowca parkował w zatoce autobusowej na ulicy 10-lutego. Kierowca przyznał się do parkowania na 10-lutego oraz do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został poddany na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu. Miał 1,4 promila alkoholu.

Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Szemud. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 2. W takiej sytuacji Sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny na okres nie krótszy jak 6 miesięcy.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020