Kierowco! Zachowaj szczególną ostrożność na drogach

Środa, 22 Styczeń 2014
Małe Trójmiasto

Kierowco i pieszy uważaj i zachowaj szczególną ostrożność na drogach. Na ulicach panują trudne warunki, szczególnie rano, po nocnych przymrozkach jest bardzo ślisko. Wcześnie zapadający zmrok znacznie pogarsza widoczność.

Opady śniegu w tym roku wyraźnie się spóźniły, nie wszyscy kierowcy zdecydowali się jeszcze na zmianę opon z letnich na zimowe. Wprawdzie w Polsce ostrej śnieżnej zimy wciąż nie ma, jednak nocą temperatura spada poniżej zera. To wyraźny sygnał, że na drogach jest ślisko i najwyższy czas zmienić opony na "zimówki".
Policjanci przestrzegają wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień pogarszają się warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni itp.). Siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie dojechać do celu.

Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.
Musimy zrobić wszystko by bezpiecznie dojechać do celu i bezpiecznie powrócić. Należy, zatem wcześniej właściwie przygotować auto do zimy. Na szczęście wymiana opon na zimowe dla dużej części kierowców stała się już normą. Droga hamowania, przyczepność opon zimowych są zdecydowanie lepsze niż najlepszych tzw. opon wielosezonowych.

Bezpieczeństwo jazdy o tej porze roku to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięta umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020