Kolejny spektakl Teatru OKO w Filharmonii Kaszubskiej

Środa, 19 Październik 2016
Wejherowo

Sztuka „Żeglarz” uznawana jest za jeden z czołowym dramatów Szaniawskiego w okresie przedwojennym. Przesłanie spektaklu jest nadal aktualne w dzisiejszych czasach.

25 i 26 października widzowie będą mieli okazję obejrzeć kolejny spektakl Teatru OKO. „Żeglarz” Jerzego Szaniawskiego jest spektaklem, którego głównym tematem jest konfrontacja legendy z rzeczywistością. Akcja dzieje się w nadmorskim miasteczku, gdzie ciągle żywy jest mit dzielnego, twardego a jednocześnie czułego żeglarza. Jest to też historia o dochodzeniu do prawdy o życiu bohatera.

Bohaterów zastajemy w momencie, gdy przygotowują się do odsłonięcia pomnika upamiętniającego Kapitana Nuta, uchodzącego za lokalnego bohatera, który zginął rzekomo broniąc statku. Po zweryfikowaniu faktów przez młodego historyka, prawda wydaje się jednak zgoła inna.

- Ten spektakl był już wcześniej grany przez Teatr Eksperyment, ale jako że jest on wciąż aktualny, zapragnęliśmy do niego wrócić. Nie zabraknie elementów humorystycznych bardzo chętnie wykorzystywanych przez Teatr OKO, więc nikogo chyba nie dziwi, że sięgnęliśmy po taki tekst, choć nie jest to typowa komedia – mówi Wojciech Rybakowski, reżyser.

Reżyseria: Wojciech Rybakowski

Scenariusz: Jerzy Szaniawski

Muzyka: Waldemar Czaja

Występują:

Jakub Szumilas, Kazimierz Wójcik, Paulina Angel, Artur Szymerowski, Adam Hebel, Marek Czoska, Marcin Drewa, Piotr Bianga, Katarzyna Ciesiołkiewicz, Justyna Baranowska, Marta Kwiatkowska, Andrzej Szmytke, Jacek Drewa, Karol Milewczyk

Spektakl Żeglarz w wykonaniu Teatru OKO zaprezentujemy 25 i 26 października o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach lub na www.wck.org.pl

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020