Mądry rozwód krok po kroku

Poniedziałek, 18 Styczeń 2016
Małe Trójmiasto

W życiu każdego z nas przychodzą takie momenty, kiedy zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie wybory dokonane przez nas były właściwe – np. wybór partnera. Zdarza się, iż z pozoru idealnie pasujące do siebie osoby nie są w stanie sprostać wyzwaniom zawartego związku i pora, aby każdy poszedł swoją drogą. Rozwód staje się popularnym zjawiskiem w naszym kraju, w obecnych czasach Polacy rozwodzą się o wiele częściej niż dwadzieścia lat temu. Istnieje wiele przyczyn – czasem jest to zwyczajna niezgodność charakterów, jednak powody bywają o wiele poważniejsze. Jak rozwieść się i uniknąć komplikacji? To coraz trudniejsze, jednak należy zrobić co w naszej mocy, aby rozwód zakończył się sprawiedliwie, a obydwie strony zakończyły swoje wspólne życie w miarę możliwości satysfakcjonująco.

Dlaczego się rozwodzimy?

Podstawową przyczyną rozwodów jest fakt, że są one stosunkowo łatwe w realizacji. Kiedyś nie było to tak proste, aby zakończyć związek małżeński, co motywowało partnerów, aby do końca ratować swoją sytuację. Kilkanaście lat temu rozwód należał do tematów tabu, teraz również nie jest powodem do dumy, aczkolwiek nie jest już tak szokującym zjawiskiem. Liczba rozwodów zwiększyła się, w przeciwieństwie do zawierania związków małżeńskich. Najczęstszymi powodami są zdrady, a także alkoholizm jednego z partnerów. Także ciężka choroba potrafi wpłynąć na relacje między partnerami, ponieważ czasem jedno z nich nie jest w stanie poradzić sobie w takiej sytuacji. Kolejną popularną przyczyną są problemy finansowe, a co za nimi idzie długotrwałe wyjazdy za granice jednego z małżonków. Często jest to próba, której małżonkowie nie są w stanie przetrwać. Nad związkiem należy pracować, wiąże się z tym wiele poświęceń i starań, które należy w niego włożyć. Czasem, kiedy nieudane małżeństwo rujnuje życie obu partnerom, a problemy odbijają się na dzieciach należy to zakończyć, a wtedy sprawa rozwodowa pozostaje jedynym słusznym rozwiązaniem.

Kilka wskazówek

Jeśli przychodzi czas, kiedy musimy złożyć pozew rozwodowy, a posiadamy dzieci, należy podjąć wszelkie starania, aby wynegocjować warunki opieki odpowiadające obu stronom. Jeśli byłym partnerom nie uda się ustalić ich w zgodzie, wtedy sąd ograniczy jednemu z nich prawa rodzicielskie. Zdarza się, że małżonkowie walczą ze sobą o dziecko – w takich sytuacjach z pomocą może przyjść kancelaria adwokacka gdzie wykwalifikowani adwokaci zajmą się sprawą i udzielą niezbędnych wskazówek do rozwiązania trudnych sytuacji. Sąd musi także dowieść, kto jest winny rozpadowi związku, ale warto rozwieść się bez orzekania o winie – wtedy można uniknąć konfliktów. Istnieją także sytuacje kiedy sąd może odmówić udzielenia rozwodu. Zdarza się to gdy może on zaszkodzić dobru dziecka, żąda go partner, który jest winny rozpadowi małżeństwa, a także gdy rozstanie może przynieść wielką szkodę jednej ze stron. Warto rozwodzić się w zgodzie, aby po trudach przebytych razem nie pogarszać sytuacji jeszcze bardziej i zakończyć swój związek w spokoju i wzajemnym poszanowaniu. (źródło: http://www.blach-kancelaria.pl/)

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020