Manipulacja i polityka w sporcie

Czwartek, 3 Listopad 2011

Dziś w wejherowskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, na której Prezydent Krzysztof Hildebrandt przedstawił swoje oświadczenie w sprawie związanej z wypowiedzią Wiceprezydenta Bogdana Tokłowicza w audycji radiowej.

Włodarz Wejherowa poinformował, iż władze miasta od początku są dumne i cieszą się z sukcesu jaki odniósł WKS „Gryf". Jest to nie tylko niekwestionowane osiągnięcie drużyny, ale także powód do zadowolenia mieszkańców i władz miasta Wejherowa, gdyż dzięki drużynie, usłyszała o nas cała Polska.

Prezydent odniósł się również do rozmowy wiceprezydenta miasta Bogdana Tokłowicza z dziennikarką rozgłośni radiowej, która to rozmowa stała się przyczyną nieporozumienia. Wyjaśnił, że przeprowadziłem rozmowę z wiceprezydentem, który potwierdził swoje stałe i niezmienne pozytywne nastawienie do sukcesów odnoszonych przez drużynę. Słowa „przypadek" w kontekście zwycięstw WKS „Gryf" użyła dziennikarka, a następną wypowiedź wiceprezydenta zinterpretowała jako przytaknięcie. Tymczasem Bogdan Tokłowicz w tej właśnie rozmowie potwierdził iż zwycięstwo WKS „Gryf" jest zasługą piłkarzy, cytuję: „strzelili gola i wygrali, czyli jest to ich zasługa". Intencją wypowiedzi wiceprezydenta było to, iż zwycięstwa odniesione przez klub były czymś niespodziewanym, zaskakującym, co jednocześnie jest jeszcze większym sukcesem i powodem do dumy i zadowolenia.

  • Zamiast wspólnie się cieszyć ze zwycięstwa, gratulować piłkarzom, niektórzy dziennikarze, a za nimi opozycja i konkurencja polityczna próbują konfliktować środowisko. Można odnieść wrażenie, że wykorzystują oni sport dla rozgrywek politycznych - powiedział Krzysztof Hildebrandt.

Pod koniec konferencji Prezydent oświadczył również, że pomimo prób wprzęgania polityki w sprawy sportowe, miasto nadal będzie wspierało klub WKS „Gryf".

Należy jednak pamiętać, że klub jest niezależnym stowarzyszeniem kultury fizycznej, dlatego mieszkańcy miasta za pośrednictwem jego budżetu, wspierają klub na miarę aktualnych możliwości finansowych i prawnych.

  • Jeszcze jednym dowodem na dążenie do pozytywnej współpracy i umożliwienia rozwoju Klubowi jest fakt, iż podjąłem decyzję o wycofaniu pozwu sądowego w sprawie stadionu. Liczę przy tym na to, że zarząd będzie modernizował i rozwijał stadion, który zaliczany był i jest do najważniejszych obiektów sportowej infrastruktury naszego miasta. - dodał na koniec Prezydent Wejherowa.
Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020