Mężczyzna napadł na sklep i ugryzł ekspedientkę w rękę

Wtorek, 10 Luty 2015
Wejherowo

31-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego ze sklepów i podczas rozboju ugryzł ekspedientkę w rękę, w której trzymała pieniądze. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został zatrzymany. Sprawca w piątek został doprowadzony do prokuratury przez funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 17:00 na terenie Wejherowa w jednym mniejszych osiedlowych sklepików. 31- latek, wszedł do lokalu i wykorzystując chwilę nieuwagi ekspedientki, próbował zabrać z kasy gotówkę. Kobieta zauważyła próbę kradzieży i zabrała pieniądze. Mężczyzna zaczął szarpać 22-latkę. Następnie ugryzł kobietę w rękę, w której trzymała pieniądze. 

Kradzież się nie powiodła, gdyż kobieta nie puściła pieniędzy.Policjanci ustalili, że 22-latka, gdy doszło to rozboju, włączyła alarm antykradzieżowy, który zaalarmował właściciela sklepu. Ponadto dwaj przechodnie, którzy usłyszeli alarm, weszli do środka i gdy zauważyli sprawcę, przytrzymali go do przyjazdu mundurowych.

31-latek został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych. W piątek został przewieziony przez policjantów do wejherowskiej prokuratury. Wobec 31-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 10 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020