Na sesji znów było głośno o ul. Kwiatowej

Poniedziałek, 7 Maj 2012
Wejherowo

Co jest ważniejsze: tunel pod torami czy market? Zależy dla kogo.

Podczas ostatniej, kwietniowej sesji Rady Miasta Wejherowa głosami radnych ruchu "Wolę Wejherowo" odrzucono wezwanie PKS Sp. z o.o. w sprawie usunięcia rzekomego naruszenia prawa przy przyjmowaniu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta przy ul. Kwiatowej. Prezydent Krzysztof Hildebrandt zwrócił się do rady o odrzucenie uwag PKS, gdyż budowę tuneli w Wejherowie uważa za priorytet.

Przypomnijmy chodzi o zmianę planu, która umożliwia budowę drogi dojazdowej do planowanego tunelu w miejscu przejazdu kolejowego na ul. Kwiatowej w Wejherowie. Został on przyjęty na marcowej sesji rady miasta głosami radnych "Wolę Wejherowo".

Sprawa ta była już przedmiotem długiej i ostrej dyskusji na kilku sesjach rady. Narusza interesy inwestora budowy marketu znanej zagranicznej sieci handlowej, którego realizacja na ul. Kwiatowej już się rozpoczęła. Z właścicielami terenu, gdzie obecnie powstaje market, radni opozycyjnej Platformy Obywatelskiej spotykali się poza ratuszem. Na marcowej sesji radni PO zaprezentowali też stanowisko właścicieli.

Na kwietniowej sesji radni Platformy Obywatelskiej robili wszystko, aby uchwałę przyjąć, co oczywiście oznacza w konsekwencji, że przyjęty w marcu plan należałoby uchylić i droga dojazdowa do tunelu by nie powstała zgodnie z planem. Jest to bardzo korzystne dla inwestorów budowy marketu przy ul. Kwiatowej.

Ponieważ nie jest możliwa budowa tunelu pod torami bez drogi dojazdowej, zasadnie jest pytanie: czy radni PO działali przeciw tunelowi pod torami? Na poprzednich sesjach radni PO, m.in. Arkadiusz Szczygieł, Jacek Gafka, Maciej Łukowicz, glosowali i wypowiadali się przeciw zmianie planu zagospodarowania. Czyżby za budową bezkolizyjnych powiązań drogowych w Wejherowie radni PO wypowiadali się tylko w mediach i podczas wyborów? Bowiem jak przychodzi do konkretnych działań to są przeciw. Czy budowa marketu jest ważniejsza?

Prezydent i radni "Wolę Wejherowo" zwracali uwagę na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Kwiatowej, jak również uciążliwości z istnienia marketu w tym miejscu i protesty okolicznych mieszkańców przeciw jego budowie. Przyjęta zmiana planu zagospodarowania wymusi inne rozwiązanie.

Ostatecznie większością głosów "Wolę Wejherowo" i radnego PiS wezwanie PKS odrzucono i tunel ma szansę powstać.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020