Nie bądź jeleń, weź paragon

Poniedziałek, 30 Styczeń 2012
Małe Trójmiasto

Podczas ferii zimowych na terenie małego trójmiasta jak i całego województwa pomorskiego inspektorzy skarbowi będą skrupulatnie kontrolować sklepy, restauracje i bar. Wszystko w ramach akcji ministerstwa finansów "Nie bądź jeleń, weź paragon".

Głównym celem kontrolerów będzie przypominanie lokalnym sprzedawcą o obowiązku wydawanie paragonów do każdej sprzedanej rzeczy.
Pracownicy Urzędu Skarbowego będą również sprawdzać lekarzy i prawników, gdyż od maja ubiegłego roku posiadanie kas fiskalnych jest wymagane u tych dwóch grup zawodowych.

Za nie wydanie paragonu grozi sprzedawcy mandat od 150 złotych do 3 tysięcy złotych. Cała akcja w naszym regionie ma potrwać do 27 lutego.

Pamiętajmy, że paragon jest najprostszym dowodem zakupu - potwierdza, co kupiliśmy, od kogo, kiedy i po jakiej cenie. Dzięki niemu możemy reklamować produkty lub usługi, które okażą się niezgodne z umową. Dowód zakupu musimy otrzymać niezależnie od miejsca sprzedaży produktu. Musi nam go wydać m.in. sprzedawca w sklepie, na bazarze, na stoisku z pamiątkami, w internecie. Warto o tym pamiętać, wybierając się na zakupy.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020