Nie pokazuj swojego prawdziwego oblicza w pracy

Czwartek, 26 Kwiecień 2012
Małe Trójmiasto

"Bądź sobą" - brzmi w ustach psychologów jak zaklęcie, którzy zapewniają, że to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie harmonii i zapewnienie sobie szczęścia. Zbytnia otwartość nie pomaga jednak w karierze zawodowej.

Zobacz również: Wypijamy rocznie 13 litrów czystego spirytusu

Uczciwość jest najlepszą polityką w sytuacjach społecznych. Ale podczas, gdy może to być prawdą w domu, niekoniecznie musi sprawdzać się w miejscu pracy. Bycie sobą niekoniecznie służy karierze zawodowej. Czy mamy jednak w pracy całkowicie zamknąć się i jedynie uśmiechać się?

Kiedy ujawniamy swój prawdziwy charakter w stosunku do partnera albo przyjaciół, to mamy o wiele większe szanse być szczęśliwszymi w życiu. Specjaliści twierdzą, że taka sama postawa w miejscu pracy nie jest przepisem na zrobienie kariery.

Naukowcy ocenili poziomy wyrażania własnego "ja" na 533 ochotnikach. Ci, którzy otworzyli się przed swoimi życiowymi partnerami, dziećmi, rodzicami itp. okazali się bardziej zadowoleni z życia. Ale takich samych korzyści nie osiągnęli z bycia autentycznymi w pracy. W takich okolicznościach uprzejmy uśmiech albo taktownie milczenie może okazać się o wiele bardziej sprzyjające w rozwoju kariery, aniżeli opowiedzenie kolegom i koleżankom z pracy o tym, co w rzeczywistości myślisz i czujesz.

Zobacz również: Czy można spać po złej stronie łóżka

Nie pogrążaj się w gniewie, jeśli chcesz mieć szczęśliwą, zdrową starość. Naukowcy odkryli, że uczucie żalu jest związane z depresją wśród osób starszych. Młodzi mogą wówczas zacząć odsuwać się od takich osób, zamiast znosić ich żal, emocjonalne wycofanie się, które ma wpływ na innych i dodatkowo ich przygnębia. Zdecydowanie lepszy efekt osiągniemy, jeśli współpracownicy uznają, że jesteśmy im potrzebni do uzyskania dobrego samopoczucia psychicznego, a nie do oglądania się wstecz i pogrążania się w gniewie.

Wyniki zostały zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, odbywającego się w Londynie.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020