Nowe inwestycje mieszkaniowe w Trójmieście

Piątek, 4 Październik 2019
Duże Trójmiasto

Zamieszkanie nad morzem? Jest to z pewnością marzenie milionów ludzi w tym kraju i chociaż oczywiście osoby już zlokalizowane pięć metrów od plaży będą narzekały na takie loku, trzeba pamiętać, że narzekanie mamy w genach. Jest to nasz sport narodowy.

Warto się skupić na tym, co nad morzem jest piękne, a okazuje się, że kiedy wybierzemy mieszkania w Sopocie, nasze wrażenia będą niewyobrażalnie wręcz mocniejsze od tego, co zapewnić nam mogą krótkie wakacyjne wyjazdy.

Cudowne życie nad morzem

Warto zacząć od tego, że zdecydowana większość patrzy na mieszkanie w nadmorskich miejscowościach przez pryzmat wakacyjnych wyjazdów w sezonie turystycznym. To specyficzny okres czasu, który miejscowi mieszkańcy zazwyczaj nie wspominają najlepiej. Skoro tak wspaniały czas, który zapamiętuje się zazwyczaj jako najlepszą część swojego roku, dla kogoś jest częścią roku najbardziej tłoczną, co się dzieje przez pozostałą część kalendarza?

Odpowiedź jest przewrotna, bo po prostu nie dzieje się nic. Sezon wypacza wizerunek Sopotu czy Gdyni jako miejscowości nadmorskiej, ponieważ jest zalewana przez turystów, a razem z nimi przychodzą wszystkie zupełnie obce dla morza zwyczaje.

Po szczycie sezonu nagle okazuje się, że plaża nie pachnie hamburgerami, zaraz nad morzem nie da się kupić tanich ubrań, a ryby smażone przez szefa kuchni różnią się diametralnie od tego co oferują sezonowe smażalnie.

Tę stronę morza, prawdziwą stronę morza, poznać można dopiero w momencie, kiedy zamieszka się nad nim i spędzi się na miejscu trochę więcej czasu. Ten fakt jest po prostu nie do przeskoczenia tym bardziej, że w czasie sezonu turystycznego nie ma tak naprawdę czasu na poznawanie miejsca. To jest możliwe dopiero od momentu rozpoczęcia zapuszczania korzeni.

Mieszkać nad morzem jest zdrowo!

Trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że turystyka narodziła się tak naprawdę nie z ciekawości, ani nawet nie z hedonistycznego poszukiwania piękna i komfortu. Turystyka, zwłaszcza nadmorska, narodziła się jako sposób na podreperowanie zdrowia.

Celem turystyki było zmienienie klimatu, ratowanie płuc, wyleczenie bliżej nieokreślonej maligny. Dzisiaj już o tym często zapominamy, ale nadmorski klimat jest znakomity dla naszego zdrowia.

Odpowiadają za to przede wszystkim dwa czynniki. Pierwszy z nich to rozpuszczony w powietrzu jod. Ma on ogromne znaczenie dla poziomu naszego stresu i właściwej pracy tarczycy. Drugi element to zawieszone w powietrzu kropelki słonej wody morskiej, które działają niczym gąbka wyłapująca wszelkie zanieczyszczenia z pyłami na czele.

W ten sposób powietrzna morzem jest nieporównywalnie mniej zanieczyszczone od powietrza, z jakim mamy do czynienia na co dzień w innych, nawet potencjalnie czystych częściach kraju.

Nawet krótki wyjazd nad morze jest w stanie poprawić nasz nastrój i dodać nam sił, a przeprowadzenie się nad morze niejednokrotnie sprawia, że wyniszczony organizm jest w stanie się zregenerować i powraca do sprawności sprzed lat.

Artykuł powstał we współpracy z deweloperem https://www.humbaka.pl/

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020