Nowe mieszkania Gdańsk

Czwartek, 6 Czerwiec 2019
Gdańsk

Kupno mieszkania jest marzeniem wielu osób. Własny kącik, który będzie można urządzić według swojego widzi mi się. Jednak nie wszyscy są w stanie zdecydować się na tak odważny krok.

Decyzja o zakupie mieszkania

Najłatwiej mają te osoby, które żyją w związku. Ich zdolność kredytowa jest znacznie lepsza od osób samotnych, a co za tym idzie mogą sobie pozwolić na więcej. Oczywiście nie trzeba być w związku małżeńskim, żeby wziąć kredyt na dwie osoby, ponieważ można to zrobić nawet bez ślubu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to fakt, że kredyt wzięty na dwie osoby, które nie są ze sobą w związku małżeńskim połączy ich na prawie całe życie. Decyzja musi płynąć od dwóch osób i jest ona warta przemyślenia.

 

Gdzie szukać mieszkania w Gdańsku

Gdańsk jest to miasto studenckie, gdzie zawsze znajdzie się ktoś chętny do wynajmu mieszkania. Jeśli mieszkanie będzie znajdowało się w dobrej lokalizacji i będzie miało wysoki standard to z będzie można wynająć mieszkanie, które się zakupi. Jest to opcja dla osób, które nie chcą mieszkać w swojej pierwszej własnej nieruchomości. Jednak większość osób chce mieć na początku, gdzie mieszkać, a dopiero potem kupić mieszkanie pod wynajem. W takim wypadku kupno mieszkania w dobrej lokalizacji i z wysokim standardem jest droższe. Oferty można szukać w internecie np. https://www.polnord.pl/oferta/gdansk/. Na takich stronach co jakiś czas pojawiają się promocje i zawsze można negocjować cenę nieruchomości.

 

Co zrobić po zakupie

Decyzja jest podjęta i mieszkanie wybrane przychodzi moment przeprowadzki. Będzie to na pewno wielkie wydarzenie, ponieważ nie każdy kupuje swoje mieszkanie, a wiele z nich jest kupowanych raz w życiu. Jeśli chce ktoś w nim zamieszkać to przewozi po prostu swoje rzeczy i od tego momentu płaci tylko za czynsz i rachunki. Dla osób, które zdecydują się na wynajem swojego pierwszego mieszkania będzie więcej papirologii, ponieważ będzie trzeba znaleźć chętnych na wynajem i zająć się wszystkimi formalnościami. 

 

Mieszkanie vs wynajem

Jest to dość trudna decyzja i zależy od wielu czynników. Nie zawsze znajdą się chętni na wynajem, a co za tym idzie mogą wystąpić miesiące posuchy, za które nikt nie zapłaci. Trzeba być przygotowanym na różne ewentualności.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020