Obrączki ślubne

Czwartek, 21 Styczeń 2010

Po ślubie, gdy emocje już opadną, trwałą pamiątką związku zostaną obrączki. Będziecie je nosić na co dzień. Warto zatem, aby był to wybór przemyślany.

Decyzja nie będzie łatwa. Jubilerzy oferują coraz to nowe rodzaje, ale nadal najpopularniejsze są obrączki z żółtego i białego złota. Sprzedawcy wymyślają kolejne wzory, by wyróżnić nowe kolekcje. Dostępne są obrączki dwukolorowe, z tytanu, a nawet obrączki platynowe. Zastanówcie się wspólnie z jakiego materiału będą wykonane. Pod tym artykułem zamieściliśmy zdjęcia, aby wybór był prostszy. W końcu żaden opis nie zastąpi wrażeń wizualnych. Pary najczęściej kupują takie same obrączki gdyż symbolizują one jedność i nierozerwalność sakramentu małżeństwa.

Przeszukajcie jubilerskie sklepy internetowe, aby porównać ceny i modele. Ale nie kupujcie obrączek zanim ich nie obejrzycie na własne oczy. To co świeci się na obrazku może okazać się matowe w rzeczywistości. Jubilera odwiedźcie także dlatego gdyż obrączki trzeba przymierzyć. Powinni to zrobić zwłaszcza panowie, dla których często jest to pierwszy raz gdy wkładają pierścionek na palec.

Rozmiar obrączki ślubnej

Panna młoda zazwyczaj ma doświadczenie w noszeniu biżuterii i nie ma problemów z doborem właściwego rozmiaru. Dla panów mamy cenną radę. Jeżeli mierzycie pierścionek w chłodny dzień, to do pasującego rozmiaru powinniście dodać pół rozmiaru. W gorące dni nasze palce puchną i obrączka, która pasowała przy niskiej temperaturze, może okazać się za ciasna.

Grawerowany napis na ślubnych obrączkach

Za niewielką opłatą (a czasem nawet w cenie obrączek) możecie wygrawerować wewnątrz obrączki wybrane hasło. Najczęściej młodzi decydują się na:

  • datę ślubu oraz imię żony/męża
  • datę ślubu i inicjały
  • imiona
  • życiowe motto
  • pieszczotliwe zdrobnienia
  • pseudonimy
  • cytaty

Cena usługi może być zależna od ilości grawerowanych liter.

 

Zdjęcia obrączek ślubnych:

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020