Ostre strzelanie w A-klasie

Wtorek, 8 Wrzesień 2009

Przed meczem nic nie zanosiło się na to by końcowy wynik spotkania Gryf II Orlex Wejherowo z GKS Linia przypominał bardziej wynik hokejowy niż piłkarski, a jednak. Kibice zgromadzeni na tym meczu obejrzeli aż 11 bramek! W pierwszych 15 minutach stroną dominująca byli goście, potwierdzili to bramką w 12 minucie.

Gryfici jednak szybko pozbierali się i w cztery minuty poźniej cieszyli się po zdobyciu bramki przez Kostucha. Mecz zrobił się dość wyrównany z lekkim wskazaniem dla gości, jednak w 43 minucie drugą bramkę dla Gryfa zdobył Rompca. Wydawać sie mogło, że wynik do przerwy nie ulegnie zmianie, nic jednak mylnego. W ciągu dwóch minut zawodnicy GKS zdobyli dwie bramki i to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem 3:2. W drugiej połowie na boisko wybiegła mentalnie inna drużyna gospodarzy, co widać było w poczynaniach na boisku. Od samego początku przeważał Gryf II, a na gola nie trzeba było długo czekać.

W 47 minucie ponownie mieliśmy remis po bramce Kurdziela na 3:3, a pięć minut poźniej na 4:3 dla Gryfa podwyższył Czarnocki. Goście popełniali dużo błędów w obronie, które skrzętnie wykorzystywali młodzi zawodnicy z Wejherowa. W 55 minucie swoją drugą bramkę zdobył Rompca i taki wynik (5:3) utrzymywał się przez kolejne 20 minut. Przyjezdni zaczęli podnosić się po atakach Gryfa i częściej zagrażać bramce Skoniecznego. Efektem był kontaktowy gol na 5:4 w 75minucie, który dodatkowo zmobilizował... zawodników Gryfa, do których należała końcówka meczu. W 84 minucie po raz drugi do bramki trafił Kurdziel, a koncert strzelecki zakończył w 86 minucie Kostuch.

Tym samym Gryf II odniósł drugie zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 6 punktów zajmuje 2 miejsce w tabeli za Wikędem Kębłowo, z którym zagra już w następnej kolejce na wyjeździe w niedzielę 13 września o godz. 11.