Pieszy potracony przez kierująca z trzema promilami

Piątek, 12 Listopad 2010

9 listopada w nocy na terenie gminy Łęczyce doszło do potrącenia pieszego mężczyzny. Jak się okazało, kierująca miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pieszemu na szczęście nic się nie stało. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

9 listopada około godziny 21:30 w Strzebielinie na ul. Dworcowej 30-letnia kierująca fordem ka potrąciła 19-letniego pieszego, idącego prawą stroną drogi. Policjanci zbadali kierującą alko - testem i badanie to wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierującej podano krew do analizy. Pieszy nie doznał obrażeń ciała.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

POLICJANCI APELUJĄ - PIESZY POWINIEN :- Upewnić się czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię - obserwacja ruchu pojazdów z obu kierunków.- Nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych - kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu.- Nie wchodzić na jezdnię w sytuacji braku pełnej widoczności - zza pojazdu (szczególnie autobusu lub tramwaju w rejonie przystanków) bądź przeszkody.- Nie wbiegać na jezdnię, lecz spokojnie wchodzić.- Przechodzić jezdnię bez zwalniania i zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby.- Przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych.- Nie przeskakiwać płotków, żywopłotów, kwietników i innych elementów oddzielających ruch pieszy od kołowego.- W miarę możliwości być oznakowanym za pomocą światełek odblaskowych - młodzież poniżej lat 15 ma taki obowiązek.Należy pamiętać o ubiorze odróżniającym się kolorystycznie od otoczenia wyposażonym koniecznie w elementy odblaskowe, które są widoczne z daleka

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020