Podsumowanie jesieni

Piątek, 7 Grudzień 2012

Trzy tygodnie temu zakończyły się rozgrywki II ligi zachodniej, piłkarze WKS Gryf ORLEX przebywają na urlopach. Regenerują siły przed rundą wiosenną. Przed podopiecznymi trenera Mierzejewskiego trudny ronda wiosenna, jeżeli chcą się utrzymać w lidze będą musieli z siebie dać wszystko.

 

Żółto-czarni zmagania na centralnym szczeblu rozgrywek rozpoczęli od meczu przed własną publicznością. Początek ligi nie należał jednak do udanych. W pierwszym meczu kontuzji nabawił się Łukasz Pietroń i został wykluczony z gry na kilka tygodni. W pierwszym spotkaniu nie wystąpił Tomasz Kotwica, który zmagał się z kontuzją Achillesa.

 

Początek ligi nie należał do udanych. Mimo, że na stadion przychodziła spora ilość kibiców doping stał na niskim poziomie. Konflikt na linii Władze Klubu - Kibice przyczynił się do opuszczenia stadionu przez tych drugich. Za oprawę meczów zabrał się Prezes Klubu - Rafał Szlas.

 

Gryfici pierwsze trzy spotkania zremisowali, gra jednak nie zachwycała, w wielu akcjach brakowało wykończenia, osoby która potrafiłaby strzelić gola na miarę zwycięstwa. W czwartej kolejce przyszło upragnione przełamanie. Gryf ORLEX pokonuje 1:0 Rozwój Katowice. Kibice byli szczęśliwi, liczyli że w końcu będą oglądać drużynę, która tak rewelacyjnie spisywał się w Pucharze Polski. Był to jednak tylko chwilowy przebłysk, kolejne dwa spotkania to remisy. W siódmej kolejce wejherowianie w wyjazdowym spotkaniu z Calisią Kalisz musieli przełknąć gorycz porażki. Najwyższą przegraną jaką zaliczyli wejherowscy kopacze była z Bytovią, mecz zakończył się wynikiem 4:0.

 

W połowie października zaszły zmiany w sztabie szkoleniowym wejherowskiej drużyny. Z uwagi na karę jaką na trenera Grzegorza Nicińskiego nałożył PZPN, nowym trenerem Gryfa został Dariusz Mierzejewski. Trener miał bardzo udany debiut, żółto-czarni wygrali 1:0 pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera.

 

Ostatecznie WKS Gryf ORLEX Wejherowo zajmuje 13 miejsce w tabeli 2 ligi zachodniej z dorobkiem 20 pkt. Piłkarze ze Wzgórza Wolności odnieśli cztery zwycięstwa, osiem spotkań zremisowali i pięć zakończyli schodząc z boiska jako pokonani. Przed wejherowianami trudny okres. Z drużyny odszedł Michał Fidziukiewicz, skończył się mu okres wypożyczenia, stanie teraz przed szansą gry w ekstraklasie. Kolejnym zawodnikiem z Wejherowa, który może zadebiutować w ekstraklasie jest Przemysław Kostuch przebywający na testach w Koronie Kielce.

 

Klub zmaga się również z problemami finansowymi. Po miesiącu rozgrywek władze klubu poinformowały, że rozważają wycofanie się z rozgrywek z powodu problemów finansowych. Jak informował Prezes Rafał Szlas do zamknięcia budżetu na rok 2012 brakowało ok. 400 tyś zł. Klub wystąpił do Prezydenta Miasta Wejherowa z petycją o pomoc w finansowaniu klubu. W tej sprawie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Wejherowa. Jak dalej potoczą się losy wejherowskiej drużyny?

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020