Policjanci kontrolują autokary wyjeżdżające na wycieczki z dziećmi

Sobota, 5 Sierpień 2017
Małe Trójmiasto

Od początku wakacji trwa sezon związany z wyjazdami na różne wycieczki. Dla wielu osób to czas wyczekiwanych podróży. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Dzisiaj rano policjanci kontrolowali autokar, który po przeprowadzonej kontroli wyjechał z dziećmi z półkolonii na wycieczkę do Słupska.

Aby wyjeżdżające na różne wycieczki dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci realizują kontrole autokarów. Wiele z nich odbywa się także w związku z otrzymaną prośbą od organizatora wycieczki.  Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczna pojazdu (m.in. układ hamulcowy, kierowniczy, oświetlenie oraz ogumienie). Dzisiaj rano rankiem w Rumi policjanci skontrolowali autokar, który jechał z dziećmi na wycieczkę do Słupska. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze w tym przypadku nie stwierdzili żadnych usterek, dlatego też autokar mógł z dziećmi ruszyć w trasę.

Niestety ale zdarzają się przypadki, kiedy pojazd z uwagi na zły stan techniczny nie zostaje dopuszczony do ruchu, a dzieci i opiekunowie muszą czekać na inny sprawny autokar.

Aby zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na drodze, przypominamy rodzicom, opiekunom i innym osobom odpowiedzialnym za organizowanie wycieczek, aby przed wyjazdem informować z wyprzedzeniem kilkudniowym o miejscu i czasie wyjazdu autokaru, celem skontrolowania stanu technicznego, stanu trzeźwości kierującego oraz wymaganych dokumentów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020