Policjanci zabezpieczyli 8 automatów do gier

Piątek, 23 Czerwiec 2017
Wejherowo

Policjanci z wejherowskiej jednostki wspólnie z gdyńską służbą celną zabezpieczyli na terenie Wejherowa nielegalne automaty do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 96 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych zgodnie, z którymi podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami. 

Wczoraj policjanci z komendy powiatowej w Wejherowie zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ujawnili w Wejherowie w jednym z lokali 8 nielegalnych automatów do gier. Była to już trzecia akcja wejherowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego. Wartość jednego automatu jest szacowana na kwotę 12 tys. zł. Łączna wartość zabezpieczonych automatów jest szacowana na kwotę 96 tys. złotych. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Od 1 kwietnia 2017 roku podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020