Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego bez uprawnień

Poniedziałek, 22 Luty 2016
Małe Trójmiasto

Wejherowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców w miniony piątek. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Dodatkowo w Rumi policjanci zatrzymali kierowcę, który nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte przez uprawniony organ. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek na ternie Gminy Choczewo funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli drogowej. Badanie alko-testem wykazało, że 44-letni kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie. Następnie w Rumi policjanci prewencji z Komisariatu Policji skontrolowali kierowcę volkswagena golf. Badanie alko-testem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że 28-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Również tego samego dnia na terenie Rumi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania dokumentów w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania przez uprawniony organ. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego mężczyzna ten popełnił przestępstwo, za które odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do decyzji właściwego organu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020