Położna potrzebna od zaraz

Sobota, 31 Październik 2015
Wejherowo

Oczekiwanie na dziecko i pierwsze miesiące po jego narodzinach to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Dobrze, jeśli ma wtedy przy sobie doświadczoną położną, która opiekuńczą i pewną ręką przeprowadzi ją przez ten trudny okres. Położna pomoże przygotować się do porodu, wprowadzi w tajniki karmienia i wesprze młodą mamę w pierwszych tygodniach życia niemowlęcia.

Na skorzystanie z porad położnej środowiskowej może zdecydować się każda kobieta ciężarna. W Polsce taka usługa jest bezpłatna, dzięki kontraktom, które przychodnie podpisują z NFZ. W Wejherowie można skorzystać z niej choćby w ośrodku NZOZ Antares, przy ul. Pomorskiej 9, gdzie za opiekę nad przyszłymi i młodymi mamami odpowiadają dwie położne Eliza SłonkoArleta Urbańska-Kin.

- Coraz więcej ciężarnych zna swoje prawa i przywileje i nie boi się z nich korzystać. Wizyty położnej środowiskowej to jak prywatna szkoła rodzenia, z tą różnicą, że w trakcie spotkań cały czas poświęcamy przeszłej mamie i jej rodzinie. My, w NZOZ Antares, jesteśmy dostępne dla naszych pacjentek od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 18.00. – powiedziała Eliza Słonko.

Czym zajmuje się położna środowiskowa?

Położne odwiedzają kobiety ciężarne lub młode mamy w ich domach. Zwykle widzą się z nimi ponad 30 razy. W trakcie spotkań przekazują przyszłej mamie najważniejsze informacje na temat porodu, połogu i opieki nad dzieckiem. Uczą gimnastyki przygotowującej do narodzin dziecka, mówią, co spakować do szpitala, instruują jak oddychać w trakcie porodu, a także opowiadają o tym, co jest najważniejsze we wczesnym rozwoju psychofizycznym noworodka. Takie zajęcia pomagają także przygotować się do naturalnego karmienia i pozwalają zdobyć wiedzę na temat badań przesiewowych i szczepień.

- Każde przygotowywanie kobiety do porodu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Nie mogę podchodzić do mojego zawodu jak służbistka. Jestem po to, żeby pozwolić ciężarnej poczuć się pewniej, zaprzyjaźnić się z nią i pomóc pięknie przeżyć czas narodzin dziecka. – o istocie pracy położnej opowiedziała Arleta Urbańska-Kin.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020