Ponad 1300 osób wystartowało w akcji Wejherowo Biega

Poniedziałek, 25 Maj 2015
Wejherowo

Ponad 1300 osób wystartowało w sobotniej akcji „Wejherowo Biega 2015”, która odbyła się w wejherowskim Parku Miejskim.

Po raz trzeci wejherowski park zaroił się tym razem od czerwonych koszulek promocyjnych Urzędu Miejskiego w Wejherowie dzieci, młodzieży i dorosłych. „Wejherowo biega” organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. 

Przed biegami wszyscy miłośnicy biegania wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, którą poprowadziła trenerka z klubu Tiger Gym w Wejherowie. Na scenie amfiteatru odbyły się atrakcyjne pokazy sportowo-rekreacyjne, które zaprezentowali zawodnicy z Karate Klub Wejherowo i Fight Zone Wejherowo. 

Po dotarciu do mety każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal, a później uczestniczył w losowaniu nagród rzeczowych.

- Jak się okazało po raz kolejny, w Wejherowie lubimy i mamy gdzie biegać – mówi Michał Jeliński, współorganizator biegu. – Tegoroczna akcja to wielki sukces, zwłaszcza frekwencyjny. Wspaniale, że tak wielu mieszkańców Wejherowa i powiatu odpowiedziało na zaproszenie do wspólnego biegania po parku. Uczestnicy biegu w Wejherowie mieli do wyboru trzy dystanse: 400 m dla dzieci do lat 7, 2000 m i 4000 m. Każdy wybierał sam dla siebie najbardziej odpowiedni dystans. Nie biegano na czas, nie prowadzona była klasyfikacja zajętych miejsc, a podstawowym celem było dotarcie do mety. Wiek uczestników kształtował się od 2 do prawie 70 lat. 

- Cieszę się, że wspólnie z mieszkańcami i ich rodzinami miałem okazję uczestniczyć w kolejnej już akcji Wejherowo Biega. Około 1300 biegaczy na starcie to dowód na to, że impreza już na dobre wpisała się w kalendarz naszego miasta. Dzięki rewitalizowanym parku mieszkańcy mają gdzie spędzać aktywnie swój wolny czas. - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik miasta Wejherowo.

- Już po raz jedenasty cała Polska biega w ramach akcji Gazety Wyborczej. Dzięki tej akcji społecznej już kilkaset tysięcy, a może i milionów Polaków biega i robi to systematycznie. W ten weekend pobiegło ponad 100 tys. osób. Głównym celem akcji jest pokazanie, że bieganie jest dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód czy stan konta. – mówi Jacek Thiel, pomysłodawca akcji „Wejherowo Biega”. ­ - W Wejherowie pobiegliśmy po raz trzeci i cieszy nas, że do parku miejskiego udało się zaprosić i zachęcić do biegania znowu tak wielu mieszkańców, a szczególnie dzieci, młodzież i ich rodziców. „Wejherowo Biega” to święto biegaczy i wszystkich tych, którzy przykładają dużą wagę do aktywności fizycznej.

W parku pojawiły się także osoby, które rozpoczęły swoją przygodę z bieganiem i zachęciły do ruchu swoje dzieci i to jest największym sukcesem imprezy. 

Organizatorami imprezy „Wejherowo biega”, która odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa, byli: Klub Sportowy „Wejher”, Wejherowskie Centrum Kultury oraz starostwo powiatu wejherowskiego, Olimp – Resort&Spa, firma Kornix, Fitness Club Tiger Gym, Sierra Golf Club, Sklep sportowy Prosport, Fabryka Drzwi Porta, Karate Klub Wejherowo, Deweloper Pastada, Pizzeria La Vita, Centrum Handlowego Jantar, Przedszkole Niepubliczne Mapeciaki, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe. 

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali Michał Jeliński i Zbigniew Rolbiecki. 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020