Powiat Wejherowski: 20-latek odpowie za wywołanie fałszywego alarmu

Środa, 16 Październik 2013
Małe Trójmiasto

Przed sądem odpowie 20-latek, który wczoraj wieczorem dzwoniąc na bezpłatny telefon Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku powiedział, że na terenie jednej z placówek bankowych w Wejherowie podłożony został ładunek wybuchowy. Dziś mężczyzna został zatrzymany przez wejherowskich kryminalnych.  Za wywołanie fałszywego alarmu, którym sprawca wywołał czynność organu bezpieczeństwa, porządku publicznego, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Wczoraj wieczorem po godzinie 19:00 policjanci otrzymali informację od pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że ktoś dzwoniąc na alarmowy telefon powiedział, że w jednej z placówek bankowych na terenie Wejherowa został podłożony ładunek wybuchowy.  Na szczęście okazało się, że to tylko żart. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie szybko ustalili, że sprawcą fałowego alarmu jest 20-latek przebywający w Wejherowie. Mężczyzna został dziś zatrzymany przez policjantów. Już niebawem zostanie przesłuchany przez śledczych. Mundurowi sprawdzili rejon przyległy do wszystkich oddziałów bankowych.

Za zawiadomienie o zdarzeniu, które stwarza przekonanie o zagrożeniu życia lub zdrowa wielu osób lub mienia w znacznych rozmiarach a wie, że zagrożenie nie istnieje, tym samym wywołuje czynność organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020