Powiat Wejherowski: Obywatelskie zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika

Wtorek, 23 Wrzesień 2014
Małe Trójmiasto

Policjanci prewencji na podstawie zgłoszenia obywatelskiego zatrzymali mężczyznę, który kierował traktorem w stanie nietrzeźwości. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Wczoraj (22 września) po godzinie 17:00 oficer dyżurny wejherowskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym ciągnikiem na terenie jednej z miejscowości Gminy Wejherowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji. Policjanci dowiedzieli się od zgłaszającej, że kierowca ciągnika jest nietrzeźwy i wskazała gdzie jest ten mężczyzna.

Funkcjonariusze zatrzymali 67-latka i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W trakcie przeprowadzanej interwencji 67-latek używał słów wulgarnych i obelżywych, krzyczał i nie reagował na polecenia policjantów. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020