Powiat Wejherowski: Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Środa, 20 Marzec 2013
Małe Trójmiasto

Policjanci z Wejherowa odnaleźli przemarzniętego mężczyznę. Pomoc nadeszła w  odpowiedniej chwili, gdyż mężczyzna leżał na poboczu drogi przykryty śniegiem, tak że trudno go było zauważyć. Gdyby nie pomoc mundurowych mógłby nie przeżyć tej nocy ze względu nie tylko na wychłodzenie organizmu ale również ze względu na ewentualne potrącenie przez przejeżdżający samochód. 

Wczoraj około godz. 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie telefoniczne z  informacją, że drogą krajową nr 6 w Strzebielinie idzie mężczyzna, który się zatacza czym stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego wejherowskiej komendy. Policjanci zauważyli na poboczu drogi wystającą z pod śniegu rękę. Jak się okazało mężczyzna przewrócił się i był praktycznie niezauważalny. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Gdyby nie policjanci, mógłby tej mroźnej i śnieżnej nocy nie przetrwać.

40-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują. Nie pozostawajmy obojętni, gdy widzimy człowieka leżącego na chodniku, ziemi czy na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Mimo że policjanci nieustannie monitorują zagrożone miejsca, często to nasza właściwa reakcja może uratować czyjeś życie. Prognozy na nadchodzące dni przewidują cały czas niskie temperatury, dlatego jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy, nie wahajmy się zadzwonić po Policję!

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020