Rumia: 56,7 litrów krwi

Poniedziałek, 9 Styczeń 2012

Az 56,7 litrów krwi udało się zebrać podczas styczniowej Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która odbyła się w minioną niedzielę (8 stycznia 2012 r.) w Przychodni "Panaceum" na ul. Katowickiej w Rumi - Janowie. Po raz dziewiętnasty mieszkańcy Rumi nie zawiedli. Rumian oczekujących na oddanie krwi było tak dużo, że tworzyły się długie kolejki zarówno do rejestracji, do lekarza, jak i do poboru krwi.

Jeszcze przed przyjazdem białego personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku chętni już czekali w przychodni na rozpoczęcie akcji. Do dyspozycji krwiodawców było osiem stanowisk do poboru krwi, dwie lekarki i kilka pielęgniarek.

Akcja Honorowego Oddawania Krwi odbywała się tym razem od godz. 9 do godz. 15. Ostatni krwiodawcy wychodzili z "Panaceum" przy Katowickiej jeszcze około godz. 16. Podczas niedzielnej akcji zarejestrowało się 168 osób, ale oddało krew 126. Niestety, 42 osoby - o wiele więcej niż zwykle - zostały niezakwalifikowane do poboru. Jak stwierdzili specjaliści, przyczyniły się do tego panujące warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niskie ciśnienie, które od kilku tygodni ma na wielu z nas niekorzystny wpływ. Pewnie dlatego nie udało się pobić rekordu z 2006 roku kiedy to w czasie Akcji Honorowego Oddawania Krwi zebrano 76 litrów krwi. Wierzymy jednak, że uda się tego dokonać podczas dwudziestej akcji, która odbędzie się w tym roku w  czerwcu.

Jak zawsze, po oddaniu krwi można było skosztować wspaniałej grochówki przygotowanej przez rumskich harcerzy oraz poczęstować się kawą lub herbatą. Wszystkie osoby, które oddały krew wzięły udział w loterii i  losowały upominki ufundowane przez rumskich sponsorów.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020