Rumia: Policjanci zatrzymali kobietę, poszukiwaną listem gończym

Wtorek, 16 Lipiec 2013
Rumia

Policjanci zatrzymali kobietę, poszukiwaną listem gończym- ukrywającą się przed organami ścigania. 41-latka poszukiwana była za oszustwa, których się dopuściła w 2001 roku. W ostatnim czasie przebywała w Szwecji. Przyjechała do Polski zobaczyć się z rodziną. Najbliższy rok poszukiwana spędzi za kratkami.

Kobieta od 2001 roku fałszowała dokumentację potrzebną do wypłacania pieniędzy z  książeczek oszczędnościowych. Oprócz tego popełniła także inne oszustwa.

41-latka od tego czasu ukrywała się przed organami ścigania. Informacje o  poszukiwaniach zostały przekazane do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), który jest największą w Europie bazą danych, w której generowane  są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.   

Wczoraj kryminalni z Rumi wraz z dzielnicowymi przed południem zatrzymali 41-latkę ukrywającą się przez ostatnich 6 lat. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwana listem gończym, przyjechała zobaczyć się z rodziną. Dziś miała wracać do Szwecji, gdzie ostatnio najprawdopodobniej zamieszkiwała.

Poszukiwana już trafiła do aresztu, tam też spędzi najbliższy rok.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020