Rumianie oddali prawie 48 litrów krwi

Poniedziałek, 12 Styczeń 2015
Rumia

Chętnych do oddania krwi w Rumi było 123, oddało 106, a udało się zebrać 47 700 ml krwi. To efekt styczniowej Akcji Honorowego Oddawania Krwi organizowanej od wielu lat przez Burmistrza Miasta Rumi.

Akcja, która odbyła się 11 stycznia 2015 roku, towarzyszyła kolejnemu Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miejscem akcji była Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Panaceum” w Rumi – Janowie, przy ul. Katowickiej 16. Chętni do oddania krwi pojawili się w przychodni tuż po godz. 8, mimo tego, że rejestracja rozpoczynała się dopiero o godz. 9.

Obsługę medyczną akcji zapewniło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Łącznie przygotowano dziewięć stanowisk do poboru krwi. Tłok w poczekalni „Panaceum” nie zmieniał się praktycznie przez cały czas trwania rejestracji. Choć miała się ona skończyć o godz. 14, jeszcze kilka minut po tej godzinie przyjęto parę osób chętnych do oddania krwi. Ostatni wychodzili około godz. 15. Jednym słowem rumianie, jak zwykle nie zawiedli.

Wśród oddających krew, zauważyliśmy kilku radnych oraz urzędników rumskiego magistratu. Nie zabrakło tych, którzy już od lat pozostają wierni Akcjom Honorowego Oddawania Krwi, które odbywają się dwa razy w roku pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi – właśnie w styczniu oraz w czerwcu.

Szczególnie pocieszające jest to, że na każdej z akcji pojawiają się także nowe osoby, które chcą podzielić się z innymi, tym co najcenniejsze – darem życia, jakim jest krew. Nie sposób nawet policzyć, ilu osobom – małym i dużym – pomogła krew zgromadzona w bankach krwi.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020