Ruszył w pogoń za złodziejem roweru

Sobota, 21 Lipiec 2012
Małe Trójmiasto

Policjanci z  Wejherowa zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który ukradł rower górski z klatki schodowej w jednej z miejscowości gminy Łęczyce. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie dzisiejszą noc spędził w  policyjnej celi. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci otrzymali informację telefoniczną o kradzieży roweru 14-letniemu chłopcu. Jak ustalili funkcjonariusze, 14-latek był u swojego kolegi w  jednej z miejscowości gminy Łęczyce. Gdy chciał już wracać wieczorem rowerem do domu, okazało się, że pozostawionego na klatce schodowej roweru nie ma. Chłopiec wyszedł na zewnątrz i  dowiedział się, że jakiś mężczyzna odjechał jego rowerem w  kierunku dworca PKP. Młodzieniec pobiegł w tym samym kierunku i zauważył swój rower oraz sprawcę kradzieży. Gdy nadjechał pociąg, mężczyzna wraz z rowerem wsiadł do niego i odjechał. Chłopiec wsiadł do tego samego pociągu i zawiadomił policję.

Na dworcu PKP w Wejherowie, na 23-latka czekali mundurowi, ale złodziej ani myślał wysiadać. Policjanci musieli interweniować, ale mężczyzna był wobec mundurowych bardzo agresywny, nie chciał wykonywać żadnych poleceń. Po krótkiej chwili został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Przeprowadzone badanie alkotestem przez mundurowych wykazało, że sprawca kradzieży był nietrzeźwy. Dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi odzyskali kradziony rower i przekazali go nastolatkowi.

Sprawca niebawem zostanie przesłuchany przez śledczych oraz usłyszy zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Niewykluczone, że 23-latek usłyszy jeszcze zarzut za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020