Samorządowcy z Pomorza walczą o Obwodnicę Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej

Poniedziałek, 31 Styczeń 2011

W budżecie ministra brakuje pieniędzy, nowy budżet Unii Europejskiej ma się skurczyć, ale lokalne społeczności nie poddają się i zapowiadają walkę o tę trasę - informuje TVP Gdańsk.

13 samorządów, w tym samorząd wojewódzki, nie czekając na decyzję rządu, za własne pieniądze rozpoczęło prace projektowe. Wszystko po to, by jak tylko pojawi się nadzieja na inwestycję wyciągnąć z szafy już gotowy projekt i wręczyć go inwestorowi. Ministerstwo na razie mówi nie, ale odwołanie od negatywnej decyzji już poszło do Warszawy. Samorządy chcą by docelowo inwestorem drogi była GDDKiA.

Nowa obwodnica zaczynałaby się tam gdzie teraz kończy się istniejąca obwodnica trójmiasta. Samochody nie skręcałyby w lewo, jechały prosto. Nad lub pod torami kolejowymi. 14 kilometrów i trzy bezkolizyjne węzły. Jej koszt to około 1,5 miliarda złotych. Obwodnica Północna pozwoliłaby ominąć zatłoczoną Gdynię, Rumię i Redę.

Samorządy czekają na decyzję. Ich zabiegi może ułatwić planowana budowa polskiej elektrowni atomowej. Żarnowiec, choć decyzja jeszcze nie zapadła, to jedna z potencjalnych lokalizacji dla tej inwestycji.

Wiecej na www.tvp.pl

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020