Skoki wracają na Hipodrom

Sobota, 13 Czerwiec 2020
Sopot

Pandemia koronawirusa spowodowała na wiele tygodni wstrzymanie rozgrywek sportowych. Wprowadzone rygory dotyczyły także konkurencji jeździeckich. Po przerwie, na parkur sopockiego Hipodromu wracają jeźdźcy i konie, choć jeszcze bez publiczności.

W weekend 13-14 czerwca odbędą się regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Na razie bez udziału publiczności, ale przy sporej frekwencji uczestników. Po przymusowej przerwie zarówno zawodnicy, jak i wierzchowce, są spragnieni ruchu. Swój udział zapowiedziało 150 jeźdźców i tyleż koni. 

Natomiast na lipiec zaplanowano na Hipodromie dwie imprezy, związane ze skokami przez przeszkody. w dniach od 3 do 5 lipca w Sopocie zagości Polska Liga Jeździecka. Będzie to czwarty etap cyklu zawodów o randze ogólnopolskiej, rozgrywanych w różnych ośrodkach na terenie całego kraju.

W drugiej połowie miesiąca, od piątku do niedzieli (17 do 19 lipca) Hipodrom będzie należał do najmłodszych sportowców, którzy powalczą o zwycięstwo w Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży.

Organizatorzy zaznaczają, że choć na razie przepisy nie pozwalają na udział widzów, wszyscy mają wielką nadzieję, że jeszcze w tym sezonie letnim będzie można zaprosić publiczność.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020