Sonia Bohosiewicz jako Marilyn Monroe w Filharmonii Kaszubskiej

Czwartek, 29 Grudzień 2016
Wejherowo

Marilyn Monroe zna chyba każdy, a przynajmniej tak mogłoby się zdawać. Gwiazda skrywała jednak wiele sekretów. Niektóre z nich 17 stycznia wejherowskiej publiczności zdradzi Sonia Bohosiewicz podczas swojego koncertu.

Jeśli ktoś zasługuje na miano ikony, to właśnie Marilyn Monroe. Powszechnie wiadomo, że była najsłynniejszą blondynką świata, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że mężczyźni za nią szaleli, że śpiewała prezydentowi Kennedy'emu "Happy Birthday", że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata.

Natomiast Sonia Bohosiewicz to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę.

Co łączy te dwie kobiety? Wyjątkowy projekt 10 sekretów Marilyn Monroe. W repertuarze koncertu Bohosiewicz znalazły się utwory Marilyn Monroe, a także piosenki z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Będzie można usłyszeć I wanna be loved by you, I've got you under my skin, Teach me, Tiger czy I'm beginning to see the light.

Co do tego, że Sonia Bohosiewicz jest świetną aktorką, nikt chyba nie ma wątpliwości. Szerokiej publiczności dała się poznać w takich filmach, jak „Syberiada Polska”, „Obława” czy „Wojna polsko-ruska”. Nie każdy jednak wie, że artystka jest również bardzo uzdolniona wokalnie. Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych.

- Śpiewałam trochę wcześniej, ale zaśpiewać tak naprawdę musiałam dopiero przy Excentrykach i zwariowałam. Zaczęłam się zastanawiać jak to kontynuować i wymyśliłam sobie ten projekt. To dodaje mi wiatru w żagle – mówiła aktorka w programie Dzień Dobry TVN.

Rola filmowa Soni Bohosiewicz w „Excentrykach” zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. Aktorce towarzyszą wybitni polscy artyści: Wiesław Pieregorólka, który jest kierownikiem muzycznym projektu i przygotował aranżacje wszystkich utworów, Henryk Miśkiewicz, Marcin Lamch i Marcin Jahr. Zapowiada się muzyczna uczta!

Koncert 10 sekretów Marilyn Monroe w wykonaniu Sonii Bohosiewicz odbędzie się 17 stycznia w Filharmonii Kaszubskiej. Bilety w cenach od 35 do 49 zł do nabycia w kasach biletowych i na www.wck.org.pl.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020