Sopot publikuje listę inwestycji których nie udało się wykonać w zakładanych terminach

Czwartek, 17 Wrzesień 2020
Sopot

Nie wszystkie inwestycje realizowane przez miasto, udaje się wykonać w zakładanych terminach. Często na przeszkodzie stają procedury, dodatkowe badania np. archeologiczne lub konserwatorskie, które poprzedzają zamierzenie inwestycyjne.

Problemem nierzadko są przetargi, które nie przynoszą rozstrzygnięcia w postaci wyłonienia wykonawcy. Z uwagi na pandemię, wiele inwestycji w mieście zostało zamrożonych. Teraz po uaktualnieniu budżetu, część z nich wraca do realizacji. W przypadku inwestycji realizowanych z Budżetu Obywatelskiego próby przeprowadzenia inwestycji podejmowane są wielokrotnie. Bo jeśli mieszkańcy zgłosili daną inwestycje, to znaczy, że im na niej szczególnie zależy i trzeba zrobić wszystko by ją wykonać.

Poniżej lista inwestycji z BO, których dotychczas nie udało się zrealizować, ale nie ustajemy w wysiłkach, by je dokończyć:

 • Punkt widokowy obok Opery Leśnej – zostanie zrealizowany do końca 2020 r.
 • Przejście podziemne pod Al. Niepodległości w ciągu BMC – projekt zamrożony przez covid19, przywrócony do realizacji. Termin składania ofert  w przetargu na realizację tej inwestycji to 15 wrzesień br.
 • Remont schodów ul. Lipowa – ZDiZ wykona bieżący remont. Inwestycja jest w trakcie realizacji.
 • Szlak Świetlny do Opery Leśnej – ZDiZ wykona projekt oświetlenia, wykonanego w tym roku graffiti
 • Modernizacja Orlika na Brodwinie (skatepark) – inwestycja zamrożona przez covid19 przywrócona do realizacji.  Na renowację skate parku były ogłoszone już dwa przetargi. Nie zgłosił się żaden wykonawca. W październiku br. ponownie ogłosimy przetarg nieograniczony na łączną remont nawierzchni boiska piłkarskiego Orlik i renowację skateparku na Brodwinie. Inwestycja powinna być zrealizowana do  30.04.2021.
 • Butelkomaty do skupu butelek w SP 8, SP 9 i III LO – wysłano zapytanie ofertowe na montaż w tym roku. Urządzenia będą zliczały punktację za oddane materiały w celu prowadzenia rywalizacji między klasami i szkołami
 • Obserwatorium Astronomiczne – zamorzone przez covid19, przywrócone do realizacji, zlecono analizę usytuowania, aby wybrać jak najkorzystniejsze miejsce dla obserwatorium
 • Kontynuacja modernizacji skarpy i błoni, dokończenie ścieżki rowerowo-pieszej górą nad polaną rekreacyjną – projekt jest w trakcie realizacji.
 • Łąki kwietne wokół Ergo Areny – projekt jest w trakcie realizacji.

 

 • Ogródek Jordanowski przy ul. Armii Krajowej II część – projekt zamrożony przez covid19, przywrócony do realizacji. ZDiZ zakupi sprzęt i przygotuje się do realizacji zadania tak aby inwestycja była gotowa na wiosnę przyszłego roku.
 • „Dawna Cegielnia” – uporządkowanie, utwardzenie, oświetlenie leśnej ścieżki od ul. Piaskowej do ul. Moniuszki oraz ustawienie tablic edukacyjnych – zwieszona ze względu na covid19, przywrócona do realizacji. ul. Piaskowa – minął termin składania ofert na projekt oświetlenia- nikt nie złożył oferty.
 • Będziemy ponownie szukać chętnego do zaprojektowania, może być problem ze zmieszczeniem się z realizacją w tym roku.
  Nowe miejsca do wypoczynku, nowa aranżacja terenów zielonych, na terenie całego osiedla
 • Brodwino – ZDiZ wykona wszystkie inwestycje dotyczące terenów należących do miasta wraz z wnioskodawcą (zieleń + mostek), pozostałe środki zostaną przeznaczone na remont nawierzchni „promenady” przy współpracy ze spółdzielnią
  Zieleń na Placu Przyjaciół Sopotu – projekt w realizacji, trwają prace projektowe
Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020