Spotkanie DKK dla Młodzieży

Wtorek, 8 Luty 2011

W czwartkowe popołudnie 3. lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyło się pierwsze, organizacyjne, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży.

Na początku spotkania młodzi, ale co ważne nie najmłodsi, czytelnicy wyrazili kilka pozytywnych słów o pomyśle stworzenia klubu dla ich grupy wiekowej. Przyznali, że obawiali się, że razem z nimi na spotkania uczęszczać będą albo dzieci albo osoby starsze, co uniemożliwiłoby wybór interesujących wszystkich książek. Pierwsze spotkanie rozwiało te obawy – wszystkie osoby jakie pojawiły się w Bibliotece są obecnie uczniami liceum i wspólnie ustaliliśmy, że uczestnikami klubu mogą być osoby z tego przedziału wiekowego.

Po miłym zaskoczeniu dla młodzieży, przyszedł czas na miłe zaskoczenie dla moderatorki. Przed spotkaniem nasłuchała się opinii o fatalnej kondycji czytelnictwa wśród młodego pokolenia, które określane złośliwie mianem pokolenia „kopiuj-wklej" poświęca na czytanie książek ewentualnie kilka godzin w roku i jeżeli już sięga po jakiś tytuł to jest to pozycja z najniższej literackiej półki.Jakież było jej zdziwienie kiedy okazało się, że młodzi ludzie nie tylko czytają spore ilości książek, ale wśród ulubionych autorów wymieniają min. Bułhakowa, Szekspira, czy Murakamiego...Dodatkowo mają wiele pasji i próbują swoich sił w różnych dziedzinach literackich. Uznaliśmy zatem, że Klub stanie się również miejscem, gdzie będzie można dzielić się swoją twórczością. Pierwszymi próbami będą recenzje omawianych książek.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020