Sprawdź jak wygląda sprzedaż mieszkania jeszcze przed spłatą zaciągniętego na jego zakup kredytu

Sobota, 7 Marzec 2015
Gdynia

Kupiłeś mieszkanie na kredyt, a teraz chcesz je sprzedać? Jakie warunki musisz spełnić, aby znalazł się kupiec, który decyduje się kupić od Ciebie nieruchomość?

Sposoby na sprzedaż mieszkania z hipoteką

Sprzedaż mieszkań obciążonych hipoteką to coraz powszechniejszy element rynku nieruchomości. Polacy coraz częściej kupują mieszkania na wieloletni kredyt. Jednakże nieruchomość po 10 latach może nie spełniać oczekiwań zamieszkujących w nim osób. Najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym zmianę lokum jest sprzedaż takiej nieruchomości. 

Sprzedaż zadłużonego mieszkania z pewnością nie należy do czynności prostych. Wymaga zarówno od sprzedajnego, jak i od kupującego wykonania szeregu czynności, które zabezpieczą interesy osób dokonujących transakcji. 

Jeśli sprzedajemy mieszkanie obciążone długiem powinniśmy dysponować zaświadczeniem z banku, w którym mamy zaciągniętą hipotekę, o wysokości kwoty kredytu pozostającej do spłaty. Pomoże to od razu określić kwotę, która zostanie przekazana bankowi, a którą otrzyma sprzedający. Warto pamiętać, że takie zaświadczenie będzie również potrzebne bankowi, w którym zaciągniemy kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania pieniężne (pożyczkę czy zwykły kredyt konsumpcyjny) na  drugie mieszkanie. W takiej sytuacji Klient nie otrzyma środków z drugiego banku, dopóki nie przedstawi pisma świadczącego o tym, że całkowicie spłacił poprzedni kredyt, i że bank pierwotny nie wyraził zgody na wykreślenie z dokumentów (księgi wieczystej) istniejącej hipoteki. 

Tempo transakcji

Zazwyczaj sprzedającemu zleży bardzo na czasie. Nie zawsze na rynku znajdują się klienci, którzy chcą szybko kupić zadłużone mieszkanie. Dla wielu osób to dodatkowy kłopot, którego woleliby uniknąć. Zatem gdzie sprzedać zadłużone mieszkanie?

W takim wypadku najlepiej udać się do instytucji zajmujących się skupowaniem nieruchomości – także tych obciążonych hipoteką. Spółka HZDK Grupa Inwestycyjna to firma, która specjalizuje się w kupowaniu między innymi nieruchomości zadłużonych.

- Jesteśmy firmą stawiającą na pełen profesjonalizm działania. Naszą domeną są bezpieczne transakcje kupna i sprzedaży realizowane w ramach zadłużonych nieruchomości. Naszym niewątpliwym atutem jest fakt, że zawsze płacimy gotówką za zakup mieszkania, co niezwykle cenią nasi Klienci. - zapewnia prezes HZDK, Tomasz Szymkowiak.

 
Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020