Świąteczne prezenty dla dzieci

Poniedziałek, 7 Grudzień 2009

Prezenty dla dzieci to największy przedświąteczny dylemat. Na jakie zabawki od Mikołaja czekają nasze pociechy? Odpowiedź jest prosta: na takie, którymi można się bawić zapominając o całym świecie i które będą wspominać przez lata.

 

Podczas zabawy nasze dziecko uczy się skupiać uwagę na czymś ważnym, rozwija umiejętności oraz poznaje świat. Nie jest jednak wszystko jedno, jaką zabawkę kupisz dla swojej pociechy i nie jest rzeczą prostą wybrać odpowiednią, która od razu przypadnie mu do gustu.

 Zakup trafionej zabawki dla malca, wymaga sporej pomysłowości. Dlaczego dzieci lubią się bawić? Bo to jest przyjemne. Jednakże my, dorośli nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile dziecko wkłada wysiłku w prostą z pozoru zabawę. Aby bawić się różnymi przedmiotami, samochodami, które jeżdżą czy płaczącą lalką, maluch używa wszystkich swoich zmysłów, a to tak jakby wykonywał ciężką pracę. Zabawa to również nauka. Niech nie dziwi cię fakt, że po całym dniu zabawowych szaleństw twoje dziecko zasypia bez szczególnego marudzenia.  

Nie myśl też, że wystarczy dać dziecku zabawkę i będziesz miała błogi spokój. Czasami jest tak, że maluch w takiej sytuacji bardzo cię potrzebuje. Jesteś niezbędna, aby pokazać mu jak można się bawić .Ważna jest mimika, słowa i ciepły ton głosu. Dzięki temu poznaje ono różne sytuacje, świat i będzie próbowało cię naśladować.  

Jak można się bawić? Wystarczy pokazać, że lalę można ukołysać w wózeczku, a misiowi pośpiewać do uszka. Nie musisz dużo tłumaczyć, wystarczy uśmiech i twoje rozluźnienie, wtedy dziecko poczuje, jak bardzo jest kochane. 

 Prezenty dla dzieci - właściwy wybór  

Sugeruj się zainteresowaniami swojej pociechy. Jeśli zauważyłaś, że dziecko uwielbia rysować, pomyśl o specjalnej tablicy. Jeśli malec przejawia zainteresowanie śpiewaniem, kup mu mikrofon z melodiami. Możesz też porozmawiać z nim i dowiedzieć się o czym marzy.  Jeśli szkrab po otrzymaniu zabawki zapomina o całym świecie i nie chce skończyć się bawić, to znak, że trafiłaś w jego gust.

Jeśli jest odwrotnie, nie przejmuj się, niektóre dzieci sięgają po zabawkę po jakimś czasie, zanim odkryją, że jest godna zainteresowania. Maluch, jak każda inna osoba, może też mieć zły humor i nie mieć ochoty do zabawy. Warto pomyśleć już teraz, co kupisz swojemu dziecku na prezent gwiazdkowy.

 

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020