Szpital w gdyńskim Redłowie potrzebuje ochotników

Środa, 28 Październik 2020
Gdynia

Wsparcie potrzebne od zaraz! Szpital im. PCK w gdyńskim Redłowie pilnie poszukuje ochotników, którzy posiadają podstawową wiedzę i wesprą personel medyczny m.in. w pomiarach temperatury i zbieraniu wywiadów w namiocie do wstępnej kwalifikacji.

Dotarliśmy do momentu pandemii, w którym szpitale potrzebują już nie tylko wsparcia materialnego, ale i po prostu rąk do pracy. Dodatkowe siły przydadzą się szczególnie tam, gdzie większa liczba zarażeń koronawirusem jest najbardziej odczuwalna – w namiotach, z których pacjenci są kierowani do dalszego leczenia, a braki w personelu nie ułatwiają sprawnego działania.

Szpitale Pomorskie apelują do studentów wydziałów medycznych, którzy są gotowi na nieodpłatną pomoc w kryzysowym momencie. Zgłaszać mogą się studenci wydziału pielęgniarstwa, lekarskiego i dietetyki. Wolontariusze są potrzebni w Szpitalu im. PCK w Redłowie.

W jakim zakresie mają pomagać ochotnicy? Mieliby zajmować się m.in. pracą przy zbieraniu wywiadów i pomiarach temperatury u osób, które trafiają do przyszpitalnego namiotu wstępnej kwalifikacji pacjenta. Wolontariat będzie polegał też na kierowaniu pacjentów na oddziały, do poradni oraz na badania diagnostyczne.

Szpital zapewnia wolontariuszom niezbędne środki ochrony osobistej, które pomogą zminimalizować ryzyko. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem e-mail: bgoralska@szpitalepomorskie.eu .

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020