Teatr Muzyczny Roma już w maju na scenie Filharmonii Kaszubskiej

Niedziela, 5 Maj 2013
Wejherowo

"Zabawki Pana Boga" w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego Roma  już 18 maja (sobota) o godzina 18.00 na scenie Filharmonii Kaszubskiej. Wstęp wolny - rezerwacja miejsc od 6 maja na stronie internetowej www.wck.org.pl lub bezpośrednio w kasach.

"Zabawki Pana Boga" to poetycki zapis stanu świadomości całego polskiego pokolenia, które - doskonale wiedząc, jak bardzo jest niepowtarzalne - nawet nie przeczuwało, jakie okaże się ważne.

O przedstawieniu:

Poetka i pisarz. Dalecy i bliscy, obecni w swoich myślach i w listach. I kompozytor - Wielki Nieobecny. "Zabawki Pana Boga" to przedstawienie o nieobecności tak bliskiej, że aż namacalnej. Poetka to Agnieszka Osiecka i w tej roli Joanna Trzepiecińska. Pisarz to Marek Hłasko, a wciela się w niego Przemysław Sadowski. Ten trzeci zaś - Krzysztof Komeda - powraca we wspomnieniach i wypełnia ja ogromem talentu i prostotą człowieczeństwa. Genialny i skromny. Wielki i cichy, małomówny.

Osiecka i Hłasko korespondują intensywnie na przestrzeni wielu lat. Ona, głównie z Polski, chociaż spotykają się przelotnie w Kalifornii. Jego nosi już po całym świecie - tęskni, jednak nie wraca, buntuje się, ale żałuje oddalenia. Skazani na siebie w sposób naturalny, bo kto inny zrozumie to polskie pokolenie. Skazani na siebie w sposób niemal organiczny, poszukują kontaktu prawdziwego i dlatego do siebie piszą. Padają więc w "Zabawkach Pana Boga" słowa ważne, a łączy je muzyka Komedy i piosenki Osieckiej. Szczęśliwie się stało, że jej słowa i jego nuty spotkały się na planie kilku filmów i kilku spektakli teatralnych. Usłyszymy m.in. "Nim wstanie dzień", "Ja nie chcę spać", jak również późniejsze utwory dojrzałej już poetki z muzyką Jerzego Satanowskiego i Seweryna Krajewskiego.

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020