Telewizor się zepsuł, co robić?

Czwartek, 30 Lipiec 2015
Duże Trójmiasto

Niestety sprzęt RTV jak każdy inny ulega czasem awarii. Nie zawsze jednak wiemy, co w takich sytuacjach robić. Naprawić, a może od razu zdecydować się na nowy. 

Pewnego dnia twój sprzęt RTV odmawia posłuszeństwa. Telewizor lub radio właśnie się zepsuło i nie wiesz co zrobić. Jeśli był to sprzęt już wysłużony i stary nie przejmujesz się tym, ponieważ piętnastoletni telewizor już swoje wysłużył i byłeś przygotowany, że taka awaria w końcu nastąpi. Jednak co robić, gdy psuje się w miarę nowy sprzęt?

Naprawa

Gdy nasz sprzęt elektroniczny odmówi posłuszeństwa z reguły pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to naprawa. Jednak nie jest to taka prosta sprawa. Po pierwsze sprzęt na szczęście nie psuje się codziennie, w związku z tym mało kto posiada informacje na temat najbliższego serwisu AGD/RTV. Z reguły nie wiemy gdzie szukać osoby, która może naprawić nam na przykład telewizor. Tutaj z pomocą przyjdzie nam Internet, tam bez wątpienia znajdziemy namiary na serwisantów z naszej okolicy. Jeśli mamy nowy sprzęt, znanego producenta, to możemy sprawdzić na jego stronie internetowej, czy nie ma w pobliżu naszego domu jakiegoś autoryzowanego serwisu.

Jeśli nasz sprzęt jest nowy, to zapewne posiada gwarancję, w związku z tym z naprawą nie będzie większego problemu. Naprawią lub wymienią nam go w ramach gwarancji. Gorzej jest jeśli nasz sprzęt jest starszy i nie ma gwarancji lub szkoda powstała z naszej winy, to musimy naprawić go na koszt własny.

Naprawiać czy nie?

W przypadku naprawy sprzętu musimy zastanowić się nad tym, czy naprawa będzie nam się opłacała czy nie. Chodzi o to, że niekiedy sprzęt jest tak stary, że zwyczajnie nie ma sensu go naprawiać. Stary sprzęt jest zazwyczaj bardzo wyeksploatowany i istnieje podejrzenie, że dziś naprawimy jedną część, a jutro druga ulegnie awarii. W przypadku uszkodzeń powstałych na nowym sprzęcie, musimy dowiedzieć się ile będą kosztowały części i naprawa. Może okazać się, że zakup nowego sprzętu będzie tylko niewiele droższy od kosztów naprawy. Wtedy nie opłaca się naprawiać takiego sprzętu. Lepiej kupić nowy, w przypadku którego będziemy mieli gwarancję. Jeśli jednak zdecydujemy się na naprawę, ponieważ będzie ona dla nas korzystna sprawdźmy pochodzenie części. Części kupowane do naprawy naszego sprzętu powinny być zawsze nowe i oryginalne, najlepiej do danego modelu sprzętu. Ważne jest aby pochodziły od producenta naszego sprzętu. Wiele razy stosowane zamienniki nie sprawdzają się, nie są kompatybilne z naszym sprzętem i mają krótszą żywotność. (cytat: http://www.czescisamsung.pl/)

Kupuje nowe

Kupując nowy sprzęt należy dobrze rozejrzeć się wśród aktualnych ofert. Porównać ceny i sprzęt za nie oferowany. Najlepiej zrobić to w kilku sklepach, można także skorzystać z internetowych porównywarek cen. Jest to ważne jeśli chcemy kupić naprawdę dobry sprzęt w dobrej cenie. Pamiętajmy, że nie ma nic lepszego dla wprawnego sprzedawcy niż niezdecydowany klient z niewielką wiedzą o rynku i panujących cenach.  

Komentarze
Reklama
Gdynia
Wszytko za jedną kartę!

Wszytko za jedną kartę!

Środa, 9 Grudzień 2020
Reda
Spotkanie z Policją w Redzie

Spotkanie z Policją w Redzie

Wtorek, 4 Sierpień 2020
Utrudnienia na Reja w Redzie

Utrudnienia na Reja w Redzie

Wtorek, 5 Maj 2020